Connect with us
Reklama

Tarnów informacje

Wysokie odznaczenie państwowe dla ks. Władysława Szewczyka

Opublikowane

on

Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył ks. dr. Władysława Szewczyka Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. O uhonorowanie tarnowskiego kapłana wystąpiło Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej diecezji. Odznaczenie wręczył wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Ks. Władysław Szewczyk ma 82 lata. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Jerzego Ablewicza w 1963 roku. Dwa lata pracował jako wikariusz w Nowym Wiśniczu. Miał wyjechać na studia specjalistyczne do Belgii, jednak władze państwowe odmówiły mu paszportu. Został więc skierowany na Katolicki Uniwersytet Lubelski, na którym obronił doktorat z psychologii klinicznej i psychologii osobowości. Studiował też w Waszyngtonie.

Przez wiele lat ks. Szewczyk był wykładowcą i wychowawcą seminaryjnym. Pracował w Tarnowie, Rzeszowie i ukraińskim Gródku. Prowadził także zajęcia na warszawskim Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wypromował ponad 250 magistrów. Jest autorem wielu publikacji z zakresu małżeństwa i życia rodzinnego. Czterdzieści lat temu założył Poradnię Specjalistyczną ARKA oraz telefon zaufania.

Kilka lat temu tarnowski kapłan otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.

Fot. Archiwum Diecezji Tarnowskiej

Tarnów informacje

“Widać było tę husarię”, “Kadra przywróciła mi nadzieję”, “Wreszcie była jakość”. Polscy kibice dumni z reprezentacji po remisie z Hiszpanią

Opublikowane

on

Dodane przez

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Hiszpanią w drugim meczu fazy grupowej Euro 2020, dzięki czemu podtrzymała swoje szanse na awans. Na gola Alvaro Moraty z 25. minuty Biało-Czerwoni odpowiedzieli trafieniem Roberta Lewandowskiego w 54. minucie spotkania.
 
– Chłopaki się postawili. Pokazali ducha, było w nich widać tę husarię. Wreszcie było widać jakość, a do tego mieliśmy szczęście, bo i słupek przy karnym, i obrona Wojtka Szczęsnego w końcówce. Naprawdę chapeau bas! Kadra przywróciła mi nadzieję i wierzę w zwycięstwo nad Szwecją – mówili polscy kibice, nie kryjąc dumy z reprezentacji.

 
A tak wyglądała Strefa Kibica w Gemini Park.
 
Fot. Artur Gawle
 
Czytaj dalej

Tarnów informacje

Tarnów. Dzień Dziecka na Kantorii (zdjęcia)

Opublikowane

on

Dodane przez

Sobota w Centrum Wypoczynku i Rekreacji Kantoria przy ul. Piłsudskiego należał do dzieci.

Miasto zorganizowało dziś przełożony z powodu warunków pogodowych Dzień Dziecka.

Fot. Artur Gawle

 

 

Czytaj dalej

Tarnów informacje

Tarnów: Koncert pod Bimą (zdjęcia)

Opublikowane

on

Dodane przez

W Tarnowie trwają Dni Pamięci Żydów Galicyjskich – Galicjaner Sztetl. W piątkowy wieczór odbył się koncert pod Bimą.

Koncert zatytułowano “Benkenisz-Tęsknota”, a wystąpiła Karolina Skrzyńska z zespołem.

Fot. Artur Gawle

Czytaj dalej

Popularne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.