Tarnów wiadomości. Wydaje się jakby to było wczoraj gdy rozpoczynaliśmy ligowe ściganie w Tarnowie. W kwietniu „Jaskółki” podejmowały rywali zza między i sromotnie przegrały . Teraz jednak sytuacja ma się zupełnie inaczej. Pora na fazę play-off, a tam może zdarzyć się wszystko.
Podopieczni Stanisława Burzy źle rozpoczęli sezon II Ligi żużlowej i wydawało się, że kolejny rok w tarnowskim żużlu będzie stracony. Tak się jednak nie stało. Żużlowcy Unii dzięki pomocy głównego partnera Grupy Azoty zostały w trakcie sezonu wzmocnione i dziś są w przeddzień walki w fazie play-off.
Taki był cel tarnowian by awansować do fazy pucharowej, ale ze składem z początku sezonu ta sztuka na pewno by się nie udała. Drużynę zasilili Marko Lewiszyn (za Piotra Piórę), Paweł Miesiąc (za Oskara Bobera) i Szymoń Bańdur (za Mateusza Gzyla). Podpisane nazwiska okazały się strzałem w „10”! Zespół zaczął wygrywać w domu jak i na wyjazdach i znalazł się w czołowej czwórce. Tam znów trafia na Texom Stal Rzeszów, która mimo zwycięstwa rundy zasadniczej nie miała łatwego sezonu i zdarzały się jej wyjazdowe wpadki.
W trakcie rozgrywek dwa zespoły z południa Polski mierzyły się ze sobą dwukrotnie i oba spotkania wygrała ekipa z Rzeszowa. O pierwszym starciu tarnowianie chcieli jak najszybciej zapomnieć (37:53), a drugie, które odbyło się kilkanaście dni temu w stolicy Podkarpacia wyglądało już zupełnie inaczej. Żużlowcy Stanisława Burzy nawiązali walkę i gdyby nie upadek Pawła Miesiąca mecz mógłby się zakończyć innym wynikiem (46:32).
Teraz pora jednak na fazę play-off i jak dotąd dwa najważniejsze mecze tego sezonu. Unia Tarnów wzmocniona finansowym zastrzykiem od swojego partnera Grupy Azoty od kilku dni trenuje i zbroi się na rywali z Rzeszowa. Ci natomiast chcą powtórzyć wyczyn z początku sezonu i udowodnić swoją tegoroczną wyższość w lidze. To przecież Stal z Peterem Kildemandem w składzie miała „zjeść” rozgrywki i awansować poziom wyżej. Okazuje się jednak, że może nie być łatwo gdyż skrzydła tarnowskich „Jaskółek” nie są tak tępe jak na początku zmagań. Pierwsza część już jutro na Stadionie Miejskim w Tarnowie. W mieście czuć znów klimat żużla, kibice są głodni sukcesu więc atmosfera na pewno nie zawiedzie. Bilety na to spotkanie można nabywać online lub w kasie klubowej.
Na tarnow.ikc.pl znajdziesz pomeczową analizę pierwszego derbowego spotkania. O godz. 12 na Facebooku Unii Tarnów odbędzie się Jaskółcze Studio – przedmeczowa analiza, specjalni goście i konkurs z biletami.
Grupa Azoty Unia Tarnów – Texom Stal Rzeszów, 9 września godz. 14:00.
Texom Stal Rzeszów
1. Marcin Nowak
2. Peter Kildemand
3. Jacob Thorssell
4. Rafał Karczmarz
5. Krystian Pieszczek
6.
7. Wiktor Rafalski
8.
Grupa Azoty Unia Tarnów
9. Rene Bach
10. Marko Lewiszyn
11. Matic Ivačič
12. Paweł Miesiąc
13. Ernest Koza
14. Szymon Bańdur
15.
16.
fot. Artur Gawle