1 min. czytania

Wraca Fortuna 1. Liga! „Słonie” rozpoczynają walkę o powrót do elity

Tarnów wiadomości. Letnia przerwa zakończona, ligowe boiska w Polsce gotowe. To oznacza powrót piłki nożnej na centralnych poziomach rozgrywkowych. Fortuna 1. Liga rusza z nowym sezonem, a w niej Bruk-Bet Termalica Nieciecza z nowymi nadziejami i planami na awans.

W minionym sezonie zespół z podtarnowskiej Niecieczy był o krok od awansu i powrotu do PKO Ekstraklasy. Niestety dla fanów „Słoni” poprzednia kampania zakończyła się na przegranym finale baraży z Puszczą Niepołomice, która w dogrywce zdobyła zwycięskiego gola i awansowała do PKO Ekstraklasy po raz pierwszy w historii. Tamten okres jest już jednak przeszłością.

Po zakończonych rozgrywkach z klubem pożegnał się Radoslav Latal. Czech nie wywiązał się z żadnego z postawionych przed nim celów. Najpierw miał utrzymać zespół w elicie, a później doprowadzić do powrotu. Żaden z planów się nie udał. Jego miejsce w drużynie zajął doskonale znany Mariusz Lewandowski, który już raz awansował z ekipą „Słoni” do PKO Ekstraklasy i to właśnie Polak był szkoleniowcem w Niecieczy przed Latalem. Czy ponowne zatrudnienie Lewandowskiego okaże się sukcesem?

Zadanie nie będzie proste. Z klubu odeszło wielu czołowych zawodników, którzy stanowili o sile zespołu w minionym sezonie. Z pomarańczową koszulką pożegnali się m.in. Nemanja Tekijaski, Kacper Śpiewak, Michal Hubinek czy Muris Mesanović. Do zespołu dołączyli natomiast m.in. Morgan Fassbender, Arkdaiusz Kasperkowicz czy Maciej Wolski.

W tym sezonie rozgrywki Fortuna 1. Ligi zapowiadają się bardzo interesująco, a to za sprawą drużyn, które w niej zagrają. Rywalami niecieczan będą Lechia Gdańsk, Wisła Płock, Wisła Kraków, Polonia Warszawa czy Motor Lublin. Takie marki zwiastują duży ładunek emocjonalny co na pewno przełoży się na duże zainteresowanie kibiców i bardzo dobry poziom.

Niecieczanie pod wodzą nowego trenera jako pierwsi rozpoczną sezon Fortuna 1. Ligi. Zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia. Ci ciekawe, miniony sezon również obie ekipy rozpoczęły od bezpośredniego pojedynku. W zeszłym roku na starcie lepsi okazali się goście z Niecieczy wygrywając 2:1.

Pierwsza kolejka Fortuna 1. Ligi rozpocznie się już dziś, 21 lipca o 18:00.

fot. Artur Gawle

Poprzedni wpis

20 Hot Strings na Muzycznych Tarasach [zdjęcia]

Następny wpis

W nocy zbudowali scenę, dziś zagrali debiut. Za tydzień Zorza rusza na podbój Litwy [zdjęcia]

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend