Obraz reklamowy

Wpadł kolejny „odbierak”. Usłyszał zarzuty za oszustwo seniorki metodą „na wypadek”

Gabriela Chłopek
Dodany przez
1 Min. Czytania

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, w wyniku intensywnych działań procesowych i operacyjnych, namierzyli i zatrzymali na terenie Lublina 40-letniego mieszkańca Krakowa, który brał udział w bezwzględnym oszustwie wymierzonym w starszą kobietę. Mężczyzna, pełniąc w przestępczym procederze rolę tak zwanego „odbieraka”, wykorzystał zmanipulowaną przez swoich wspólników seniorkę z powiatu tarnowskiego i odebrał od niej 30 tysięcy złotych po tym, jak uwierzyła ona w fałszywą historię o rzekomym wypadku drogowym członka swojej rodziny. Zatrzymany 40-latek został natychmiast doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, a tarnowscy mundurowi przy okazji tej sprawy stanowczo przypominają, że policjanci, prokuratorzy ani pracownicy banków nigdy nie proszą telefonicznie o przekazywanie jakichkolwiek funduszy, apelując, by przy każdej podejrzanej próbie natychmiast się rozłączać i alarmować służby pod numerem 112.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Tarnowie / Facebook