Tarnów wiadomości. Do świąt Bożego Narodzenia już tylko tydzień! Ostatnia prosta do ulubionego czasu dla wielu Polaków obfituje w sporo wydarzeń, które przygotowują nas do tego okresu. Jak można spędzić ostatni przedświąteczny weekend w Tarnowie? Oto nasze podpowiedzi.
Sobota 17.12
Często chwalimy się aktorami, którzy pochodzą z Tarnowa. Ci często pierwsze kroki stawiali w tarnowskim Teatrze Tuptusie. To właśnie ten teatr obchodzi 30-lecie swojego istnienia. W Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie odbędzie się Koncert Jubileuszowy z okazji 30-lecia Teatru Tuptusie. Na scenie wystąpią m.in. Agata Łabno, Sławomir Ramian, Michał Przerwa-Tetmajer, Majka Pabian czy Katarzyna Gurgul w towarzystwie tarnowskich muzyków. Zgromadzonej publiczności zaprezentują się Piotr Niedojadło, Rafał Łępa, Grzegorz Nosek i Maciej Boryczka.
Początek wydarzenia o godz. 18. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Więcej informacji na Facebooku Teatru Tuptusie.
Sportowe emocje w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach. Tam siatkarze MUKS Sokół-Gumniska Tarnów zmierzy się z najlepszym zespołem grupy wschodniej, GSKS Laskowa. Ten mecz rozpocznie się o 16. O 19:30 kolejne emocje. MUKS Iskierka Tarnów zagrają z wicemistrzem grupy wschodniej, Volley Team Gromnik.
Tarnowskie kina zapraszają na najnowsze kinowe premiery – m.in. drugą część „Avatara”, „Dzika Noc”, „Listy do M.5” czy „Wielki Zielony Krokodyl”.
Niedziela 18.12
Tarnowski Burek po raz kolejny zaprasza na kolejną edycje Bazaru na Starówce. Handlarze oferują wiele lokalnych produktów. Będzie można wybrać coś na gwiazdkowy prezent. Bazar tradycyjnie od 9 do 13.
Spragnieni narciarskich wrażeń mogą już w niedzielę poszusować w regionie. Stacja narciarska „Jurasówka” od niedzieli rozpoczyna zimowe szaleństwo. Na inaugurację otwarte zostaną dwie trasy – nr 1 oraz 3 z małym wyciągiem.
Znów przy ul. Giełdowej 15 odbędzie się Targ, który w niedzielę będzie miał charakter świąteczny. Targ Bożonarodzeniowy daje możliwość zakupienia produktów wprost od lokalnych producentów. Zdrowa żywność, świąteczne smakołyki i możliwość degustacji regionalnych portraw. Będzie również artystycznie. Wystąpi zespół ludowy „W kuźni u Kowala. Targ odbędzie się przy Giełdowej 15, godz. 9-15.
Bożonarodzeniowy jarmark odbędzie się również w Wierzchosławicach. Na gości czeka wiele atrakcji – animacje dla dzieci, smakołyki, wspólne zdobienie pierników i koncert zespołu Lachersi. Jarmark odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach, początek godz. 14. Wstęp wolny.
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Rada Osiedla Starówka i parafia św. Maksymiliana zapraszają na godz. 16.30 do kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego, do wspólnego kolędowania z chórami SOLski i Legato. Spotkanie zakończy się degustacją świątecznych potraw przygotowanych przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.
fot. ilustracyjne. / Artur Gawle