Dziś u nas:

Tarnów informacjetylko u nas

W Mościcach powstaje Dom Spokojnej Starości. Będzie się mieścił w dawnym internacie

Tarnów wiadomości. Zgodnie z planami nowego właściciela budynek przy ul. Czerwonych Klonów zmienia swój wygląd. Wewnątrz nadal będą pokoje, ale już ze zdecydowanie innym profilem działania. W dawnym internacie powstaje Dom Spokojnej Starości. Obiekt został wykupiony od miasta przez prywatnych inwestorów. 

Historia sprzedaży sięga wielu lat wstecz. Planów na budynek było mnóstwo. Pierwsze pomysły były snute przez miasto i dotyczyły stworzenia w dawnym internacie bursy szkolnej, a także mieszkań komunalnych. To się jednak nie powiodło i obiekt został wystawiony na sprzedaż. 

Rozpoczął się przetarg, a w nim… jeden chętny. Początkowo bracia Adamczyk chcieli w tym miejscu stworzyć bar, ale po zapoznaniu się z planami zagospodarowania przestrzennego trzeba było zrezygnować z takich pomysłów. 

Budynek stał i niszczał. Wokół zaczęło być bardziej zielono niż dotychczas, ale nie przez zaplanowane nasadzenia, ale chwasty, które pojawiły się nawet na schodach. Pojawiła się nadzieja na to, że uda się uruchomić działalność, którą bracia chcieli zapoczątkować. Oczywiście poprzedzono to godzinami rozmów, ustaleń i utrudnień na kilku etapach. Jednak udało się to przezwyciężyć. Działanie ruszyło, co można zaobserwować już z zewnątrz. 

Wewnątrz budynek został już wyremontowany w ok. 60–70%, aktualnie prowadzone są prace zewnętrzne związane z jego termomodernizacją i przebudową otoczenia. Te prace planujemy zakończyć do maja, natomiast cały remont do końca 2022 roku – mówi Jan Adamczyk, właściciel obiektu.

W budynku dawnego internatu przy ul. Czerwonych Klonów powstanie Dom Spokojnej Starości. Budynek jest w dobrym stanie technicznym, więc właściciele są dobrej myśli.

fot. Piotr Rogóz

Natalia Tryba - dziennikarz, społecznik. Zawsze w centrum wydarzeń. Redaktor odpowiedzialna za tarnowską redakcję Ilustrowanego Kuriera Codziennego.

Podobne tematy

Send this to a friend