/
2 minut czytania

Uroczystości otwarcia po modernizacji w Szkole Podstawowej nr 9 im. Orląt Lwowskich w Tarnowie [ZDJĘCIA]

12 września o godz. 12:00 rozpoczęły się oficjalne uroczystości wieńczące zakończenie prac modernizacyjnych i rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 9 im. Orląt Lwowskich w Tarnowie.

Do użytku oddano salę gimnastyczną oraz nadbudowane skrzydło z dodatkowymi pomieszczeniami: przestronna świetlicą, salą historyczną a także gabinetem specjalistycznym, który ma wspierać prawidłowy rozwój dzieci.

Zakończone prace modernizacyjne znacznie poprawią warunki edukacji dzieci i pracy pedagogów.

Druga sala gimnastyczna zdecydowanie polepszy możliwości organizacji lekcji wychowania fizycznego. Z uwagi na dużą liczbę uczniów niejednokrotnie zajęcia, szczególnie tych młodszych, musiały odbywać się na korytarzach. Nowa sala wyposażona jest w szatnie i magazyn na sprzęt sportowy.

W nadbudowanej nad istniejącym skrzydłem przestrzeni znajdzie się świetlica dla młodszych uczniów. To szczególnie ważne miejsce, bo dotychczas dzieci korzystały z pomieszczenia, które równocześnie było stołówką szkolną. Teraz mają do dyspozycji przestronne, jasne pomieszczenie, wyposażone w kolorowe meble i nowoczesny sprzęt multimedialny.

W pozostałych pomieszczeniach urządzono klasę historyczną, w której mieścić się będzie również Izba Pamięci Patrona Szkoły, czyli Orląt Lwowskich.

Dyrektor SP nr 9 Jakub Patuła cieszy się, że komfort pracy z uczniami zdecydowanie się poprawi i ma nadzieję, że dzieci i młodzież będą tu przychodzić z przyjemnością.

Jesteśmy dumni, że możemy jeszcze lepiej realizować plany i marzenia w nowych pomieszczeniach. Otwieramy nowy rozdział naszego szkolnego życia, to czas by stworzyć nowe wspomnienia, tchnąć nowego ducha w to miejsce – mówił podczas uroczystości dyrektor szkoły.

„Dziewiątka” to jedna z najliczniejszych szkół podstawowych w Tarnowie, uczy się w niej prawie 600 uczniów. Budowa trwała niecały rok. Całkowity koszt inwestycji to blisko 6 milionów złotych. Została sfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład, a wyposażenie pomieszczeń z budżetu miasta.

Uroczystość rozpoczęła się pięknym odśpiewaniem przez uczniów hymnu szkoły oraz licznych przemówień. Następnie hala została poświęcona przez proboszcza parafii Błogosławionej Karoliny Kózki ks. dr. Andrzeja Romanowskiego.

Nie zabrakło również występów utalentowanych młodych artystów oraz przecięcia czerwonej wstęgi.

Przy okazji tak pozytywnego akcentu w tarnowskiej edukacji w pierwszym rzędach zasiedli politycy różnych partii, którzy mogli wygłosić krótkie przemówienia.

Obecny prezydent Tarnowa Roman Ciepiela podkreślił jak ważna i często niedoceniana jest praca nauczyciela, z kolei poseł na sejm Norbert Karczmarczyk swoją mowę skierował głównie do najmłodszych słuchaczy podsumowując ją .słowami:
„Jeśli kiedykolwiek będziecie chcieli zostać politykami, to bądźcie lepsi od nas”.

Fot. Magdalena Krzemień-Króll

Poprzedni wpis

Tarnowscy szczypiorniści z pierwszym zwycięstwem. Wysoka wygrana w Arenie Jaskółka [ZDJĘCIA]

Następny wpis

„Kolacja dla głupca” rozpocznie XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend