Dziś u nas:

Tarnów informacje

Unia Tarnów ma nowego prezesa. Został nim Krzysztof Lechowicz [wideo]

Tarnów wiadomości. W ostatnich dniach Rada Nadzorcza Unii Tarnów ŻSSA zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na Prezesa Zarządu Unii Tarnów. Od poniedziałku 16 sierpnia br. funkcję tę pełni Krzysztof Lechowicz.

Prezes Jaskółek to 46-letni absolwent Politechniki Rzeszowskiej. W ramach pracy zawodowej pracował w dwóch prywatnych firmach, gdzie pełnił funkcję m.in. kierownika produkcji oraz menadżera. Ponadto w służbach mundurowych odpowiadał za kadry oraz pełnił kilka lat funkcję rzecznika prasowego. Jest pasjonatem muzyki i sportu w szerokim tego słowa znaczeniu. Z tarnowskim żużlem związany jest od ponad trzydziestu lat, przede wszystkim jako kibic, ale również jako jeden z twórców fanklubu w 1999 roku. Był organizatorem wielu wyjazdów, spotkań w legendarnej restauracji Speedway Pizza przy ul. Krakowskiej i Klubie Gwiazda. Działał też przy organizacji meczów i bieżącej działalności klubu w latach 1999-2001.

Krzysztof Lechowicz stawia sobie ambitne cele na najbliższe miesiące. –  Dziękując Radzie Nadzorczej za udzielony mi kredyt zaufania, chciałbym odbudować klub tak, aby ludzie zaczęli go na nowo kochać i ponownie tłumnie odwiedzać stadion w Mościcach. Przede wszystkim należy odbudować wizerunek klubu. Mam wielki sentyment do niego i chciałbym, aby #NowaUnia była #PowrotemDoKorzeni. Bardzo ważna będzie dla mnie współpraca z lokalnymi samorządami, którą chciałbym odbudować. Ponadto jest potrzeba skonsolidowania lokalnych sponsorów, którzy z tarnowskim żużlem są od lat. Oczywiście bardzo istotna jest dla mnie dalsza współpraca z Głównym Partnerem klubu – Grupą Azoty – zapowiedział.

Dla nowego Prezesa bardzo ważny będzie kontakt z tarnowskimi Kibicami. – Po drugie, odbudowa współpracy na linii klub – kibice. Kibice są dla mnie kluczem do sukcesu, a sukcesy naszych żużlowców to ma być nasz wspólny cel i radość z tego co się w naszym klubie dzieje.  – zakomunikował.

Nowy Prezes będzie chciał mocniej postawić na rozwój młodzieży. – Trzecim aspektem #PowrótDoKorzeni – jest stawianie na szkolenie młodzieży, a co za tym idzie zbudowanie w przyszłości drużyny w oparciu o jak największą ilość wychowanków. Chciałbym bardzo mocno postawić na rozwój szkółki żużlowej – zadeklarował Krzysztof Lechowicz.

Włodarz tarnowskiego klubu będzie również podejmował próby konsolidacji lokalnego środowiska żużlowego. – Czwartym obszarem, na który będę zwracał uwagę będzie próba konsolidacji tarnowskiego środowiska żużlowego. Z niego wywodzi się wielu znanych i lubianych do dziś żużlowców, trenerów, czy działaczy. Mam nadzieję, że będą chętnie odwiedzać tarnowski obiekt i będzie okazja do spotkania się oraz wymiany wielu opinii. Każdego głosu warto wysłuchać w kontekście odbudowy klubu. Reprezentując klub będę pamiętał również o

tych zawodnikach, czy działaczach, którzy już od nas odeszli na wieczny spoczynek – poinformował Krzysztof Lechowicz. W niedzielę tarnowskie Jaskółki zakończyły meczem w Gdańsku sezon ligowy. – Przy okazji zakończenia w niedzielę sezonu ligowego bardzo dziękuję zawodnikom, działaczom, trenerom i kibicom za to, co zrobili w tym niewątpliwie trudnym i pechowym sezonie. Nie udało się utrzymać ligowego bytu, jednak podejmę działania, aby w niedługim czasie Unia wróciła tam, gdzie jest jej miejsce – podsumował Krzysztof Lechowicz.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Daniel Bałut pogratulował nowemu Prezesowi i zadeklarował wsparcie przy realizacji wyznaczonych celów. – W imieniu Rady Nadzorczej, jak również właścicieli Klubu Pragnę pogratulować Panu Krzysztofowi Lechowiczowi wygrania postępowania konkursowego na stanowisko Prezesa naszego ukochanego Klubu Unia Tarnów Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna.  Zapewniam przy tym, że może on zawsze liczyć na pomoc i pełne wsparcie podczas realizacji ambitnych i niełatwych zadań, jakie  przed nim stoją. Czeka nas wszystkich ogrom pracy przy rozwoju projektów #NowaUnia oraz #PowrotDoKorzeni.  Jestem za to pewien, że przy szerokim wsparciu Kibiców oraz wiernych i wspaniałych Sponsorów i Reklamodawców nasz Klub i Drużyna szybko powróci do swojej świetności i należnego miejsca w świecie żużlowym – zakończył.

fot. Artur Gawle,
Źródło: Unia Tarnów

Natalia Tryba - dziennikarz, społecznik. Zawsze w centrum wydarzeń. Redaktor odpowiedzialna za tarnowską redakcję Ilustrowanego Kuriera Codziennego.

Podobne tematy

Send this to a friend