Dziś u nas:

Tarnów informacje

To był smutny rok. Pożegnaliśmy wielu szanowanych mieszkańców miasta i regionu tarnowskiego [ZDJĘCIA]

Okres Wszystkich Świętych to czas wspomnień tych, których już z nami nie ma. W minionym roku z regionu tarnowskiego odeszło wielu znanych, lubianych i szanowanych ludzi, którzy swoją działalnością przyczyniali się do rozwoju w wielu dziedzinach.

Janusz Terlecki – zmarł 26 marca 2022 roku w wieku 98 lat. Pasjonat szczypiorniaka. Był najstarszym działaczem na rzecz piłki ręcznej w Polsce. W ubiegłym roku otrzymał w tarnowskiej Sali Lustrzanej Oznakę Diamentową z Wieńcem „Za zasługi dla Piłki Ręcznej”. Długoletni pracownik Zakładów Azotowych w Tarnowie.

fot. Artur Gawle

ks. Bronisław Kaja – zmarł 24 października 2022 roku w wieku 86 lat. Przez ponad 30 lat był proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Łętowicach. Po przejściu na emeryturę pozostał w tej parafii w charakterze rezydenta. Sprawował również obowiązki dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Wojnicz.


foto – tarnow.gosc.pl

Jacek Hudyka – zmarł 25 października 2022 roku w wieku 65 lat. Był zawodowym żołnierzem. Uczestnik misji pokojowej na Wzgórzach Golan w Syrii a także misji stabilizacyjnej SFOR w Bośni i Hercegowinie. Przed zakończeniem służby służył w 6 Brygadzie Powietrznodesantowej. Ostatnią walkę przegrał z przewlekłą chorobą. Ogromny fan zespołu Pink Floyd. Pochodził z Pleśnej i również tam został pochowany.


fot. Stowarzyszenie Weteranów Misji Zagranicznych z Regionu Tarnowskiego/Facebook

ks. Marian Kujda – zmarł 17 października 2022 roku w wieku 63 lat. Od 2009 roku pełnił rolę proboszcza parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Borusowej. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Żabno. Święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 27 maja 1984 roku, w Tarnowie.

foto – tarnow.gosc.pl

prof. dr hab Aleksander Wilkoń – zmarł 16 marca 2022 roku w wieku 87 lat. Emerytowany profesor Katedry Filologii Polskiej Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Był językoznawcą, polonistą i slawistą, historykiem języka polskiego i badaczem współczesnej polszczyzny. Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem w Nancy, Uniwersytetem Paris IV oraz Università degli Studi di Napoli „L’Orientale”. Z tarnowską uczelnią związany w latach 2007 -2019.

Fot. Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie

Podobne tematy

Send this to a friend