1 min. czytania

TARNOWSKIE DIONIZJE. Orszak Winny na ulicach miasta [ZDJĘCIA]

W niedzielę rozpoczęły się Wielkie Tarnowskie Dionizje. 13 listopada o godz. 13 w centrum miasta mieszkańcy przywitali Orszak Winny ze św. Marcinem na białym koniu.

Orszakowi towarzyszył regionalny zespół Zalasowianie, a na tarnowskim Rynku przygotowano kiermasz produktów lokalnych. Można było kupić: wina, miody, soki, octy, chleby, sery różnego rodzaju, wędliny, a nawet rzeźby i zabawki ludowe z drewna.

W kolejne dwa weekendy organizatorzy zapraszają na wydarzenia towarzyszące Dionizjom

W piątek 18 listopada w Aktywnej Kuchni w Tarnowie odbędą się warsztaty pn. „Wino i kuchnia, czyli o sztuce łączenia smaków”.

Z kolei Bistro Przepis przy placu Kazimierza zaprasza w czwartek 24 listopada na kolację pod hasłem: „Czy polskie wino jest dobre?”. Podczas wieczoru do przygotowanych potraw podane zostaną wina z czterech winnic, z których każda położona jest w innej części województwa małopolskiego.

W Hotelu Krzyskim w piątkowy wieczór podczas kolacji odbędzie się spotkanie z o. Markiem Grubką, duszpasterzem z Domu św. Jacka na Jamnej, autorem książki „Winne smaki Wzgórza Jakubowego”, lektury, która na pewno zauroczy sympatyków polskiego wina i rodzimej enoturystyki. O. Marek przez kilka lat był opiekunem sandomierskiej Winnicy św. Jakuba, a obecnie tworzy i opiekuje się winnicą „Wzgórze Nadziei” na Jamnej.

Finał dionizyjskiego święta zaplanowany jest na 26 listopada w restauracji ZaKładka Bistro usytuowanej na krakowskim Starym Podgórzu. Organizatorzy – Stowarzyszenie Kobiety i Wino oraz Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy zapraszają na panel dyskusyjny pn. „Wino jest kobietą”, połączony z degustacją polskich win.

Fot. Artur Gawle

Poprzedni wpis

Tarnowski tor przeszedł gruntowny remont. Wróci atut dla żużlowców?

Następny wpis

Kierowca BMW zasnął i wjechał w drzewo. Samochód doszczętnie zniszczony

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend