Tarnowskie Centrum Informacji nagrodzone za działania proekologiczne

Tarnów wiadomości. Jak połączyć ekologię i turystykę? To wie Tarnowskie Centrum Informacji, które zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej. Celem projektu była promocja idei proekologicznego stylu życia i pracy.

TCI od lat stopniowo wprowadza eko styl pracy. Zamienili reklamówki na papierowe torby, w których turyści otrzymują gadżety, a materiały informacyjne wrzucają w postaci PDF na stronę internetową. Oszczędzają także wodę, prąd i papier.

– Mamy czujniki ruchu, dzięki którym światło nie świeci się niepotrzebnie. Staramy się też drukować jak najmniej, a jak już, to dwustronnie. Umowy najczęściej podpisujemy online – mówi dyrektor TCI, Marcin Pałach.

Ponadto, w Tarnowskim Centrum Informacji, które znajduje się przy Rynku 7, stoi specjalny kosz elektroniczny, który sam segreguje śmieci. Pracownicy propagują też wśród turystów zdrowy styl życia, czyli zamianę samochodu na rowery, spacery i transport zbiorowy.

Na swoich mapach turystycznych zaznaczają odległości nie w kilometrach, a minutach spaceru.

Centrum już jedenaście lat temu otrzymało pierwsze, ekologiczne certyfikaty, jak „Czysta turystyka”, „Obiekt przyjazny rowerom” czy „Czysty biznes”. Nagroda w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej to kolejne wyróżnienie za proekologiczne działania.

Źródło: UMT

Start typing and press Enter to search

Send this to a friend