Tarnowski przedsiębiorco! Dlaczego nie pojechałeś „za darmo” na targi do Lizbony?

Ostatnio zupełnie przypadkiem wpadłem na dyskusję Wszytko Wiedzącego Lepiej, czyli miłościwie nam panującego prezydenta ze zwykłym, Szarym Tarnowskim Przedsiębiorcą.

Sprawa dotyczyła oferty „DESK – Strefa Przedsiębiorcy”. DESK  „za darmo” proponuje do wynajęcia na godziny m.in. sale konferencyjnej i powierzchnie biurowe.

Zacytuję w tym miejscu wpis Wszystko Wiedzącego Lepiej:

Czy może być coś użytecznego bezpłatnie? Może! Dla przedsiębiorcy za darmo, koszty utrzymania biura pokrywane są z budżetu miasta. Tarnowskie Centrum przedsiębiorczości, Wałowa 10. Realna pomoc, przyjazny klimat. Zapraszam 🙂

Na to odezwał się wspomniany już i znany mi szary Tarnowski Przedsiębiorca zatrudniający (tylko w mieście) ledwie kilkadziesiąt osób.

Nasz hotel zainwestował w płatne dla przedsiębiorców sale konferencyjne, za które płaci podatki. Ma też konkurencję w postaci sal bezpłatnych dla przedsiębiorców, które stworzono i utrzymuje się za (między innymi) podatki z hotelu 🤔 Czy tylko ja widzę tu paradoks?

Chyba tak, bo Wszytko Wiedzący Lepiej całą dyskusję zbagatelizował, ale nie powiedział „oj tam cicho bądź”. Użył nowoczesnego języka urzędowego odpowiadając dyskutantom: słowa, słowa, słowa…

I już te słowa nie pojawiły pod wpisem o bezpłatnym wyjeździe tarnowskich przedsiębiorców do Lizbony na Web Summit 2021.

Wszytko Wiedzący Lepiej po prostu wyłączył komentarze pod wpisem. Bo jeszcze by musiał odpowiadać, dlaczego do Lizbony „za darmo”, czyli na mój i wasz koszt pojechały te, a nie inne firmy…

To pisałem ja, Głaz Polodowcowy, z opłaconego – z własnych pieniędzy – biura powyżej 50. równoleżnika.

Fot. z FB DESK – Strefa Przedsiębiorcy

Start typing and press Enter to search

Send this to a friend