Dziś u nas:

Tarnów informacje

Tarnowscy policjanci zatrzymali 20-latkę. Oszukała seniora na kilkadziesiąt tysięcy złotych (wideo)

Z policji: kilkutygodniowe postępowanie prowadzone przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zakończyło się  zatrzymaniem 20-letniej mieszkanki Dolnego Śląska, która oszukała 81-letniego tarnowianina na kwotę niemalże 60 tysięcy złotych. Decyzją tarnowskiego sądu trafiła na 3 miesiące do aresztu.
 
Pod koniec maja br. w Tarnowie miały miejsca oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”. Jednym z poszkodowanych stał się 81-latek z Tarnowa, który w wyniku oszustwa stracił 57 tysięcy złotych.
 
Policjanci rozpoczęli się poszukiwania osób odpowiedzialnych za to przestępstwo. Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie po analizie zgromadzonych materiałów, wytypowali sprawczynię. 20-letnia kobieta została zatrzymana w zeszłym tygodniu w Częstochowie. To mieszkanka Dolnego Śląska, która przywieziona do tarnowskiej komendy przyznała się do wprowadzenia w błąd tarnowskiego seniora.
 
 Decyzją prokuratury młoda kobieta trafiła przed oblicze tarnowskiego sądu, który przychylił się do wniosku o tymczasowy areszt i zastosował tę formę środka zapobiegawczego. 20-latka trafiła do aresztu śledczego na trzy miesiące.
 
W Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie nadal prowadzone są czynności, związane z pozyskaniem materiału dowodowego, pozwalającego na przedstawienie zatrzymanej kobiecie kolejnych zarzutów i spersonalizuje innych podejrzanych w sprawach o tego typu oszustwa. Niestety nie udało się odzyskać pieniędzy, które senior przekazał oszustce.
 

Podobne tematy

Send this to a friend