Connect with us
Reklama

Tarnów informacje

Tarnów. Zapraszamy! Otwarte! Teatr wznawia działalność i szuka “Mecenasów”

Opublikowane

on

Matylda Baczyńska i Rafał Balawejder. Fot. Małgorzata Mikos

Teatr im. Ludwika Solskiego do końca sezonu zaprezentuje dwie premiery, wróci do wcześniej granych tytułów na wszystkich scenach. Zostanie wprowadzony do sprzedaży „Bilet Mecenasa” a wielbiciele lektury będą mogli ją uskutecznić na Zielonym Dachu w towarzystwie aktorów. Nie zabraknie też wyjątkowego konkursu.

 – Łakniemy grania jak kania dżdżu. Dlatego pokazujemy jak najwięcej z repertuaru oraz zapraszamy na nowe premiery: „Zbrodnię i karę” oraz spektakl-koncert „Solski radio”. Oczywiście zapraszamy także na 25 maja na koncert w dziesiątą rocznicę tragicznej śmierci Edwarda Żentary mówi Matylda Baczyńska, dyrektor artystyczna. – Liczymy, że nasi wierni widzowie dopiszą a my w każdym spektaklu damy z siebie wszystko. Przedłużony sezon zakończymy w lipcu pokazami „Maydaya”.

Na dużej scenie – obok premiery „Zbrodni i kary” w reżyserii Macieja Podstawnego – wyjątkowe przedsięwzięcia sceniczne pod tytułem „Radio Solski”. Zespół muzyczny na żywo tworzyć będą prawie wszyscy aktorzy Solskiego. Weekend sąsiadujący z Dniem Dziecka scena gościć będzie aktorów z „Pinokia”. Widzowie zobaczą także (w czerwcu i lipcu) farsę wszechczasów, czyli „Mayday”. Na Małej Scenie będzie można natomiast zobaczyć „Braci Karamazow” w zmienionej obsadzie ze świeżo upieczonym absolwentem krakowskiej Akademii Teatralnej Ireneuszem Mosio oraz „Płuca” i  muzyczny spektakl oparty na biografii Kory – „Bądź taka, nie bądź taka”.

Na Scenie Underground zagości jedna z ostatnich premier czyli „Po co jest noc?” powstała na podstawie poezji i prozy Edwarda Stachury. Także Scena na Dachu zostanie wykorzystana dla prezentacji najnowszego programu SOLski Chór pt. „Kobieta/Mężczyzna”. Szczególnie ciekawie zapowiadają się prezentacje plenerowe dwóch tytułów: „Pięknej Lucyndy” i „Nocy Helvera”. „Lucyndę” z całym zestawem trefnisiów zobaczyć będzie można w parku 4000-lecia u podnóża majestatycznego zamku w Nowym Wiśniczu (11 czerwca). Poruszająca „Noc Helvera” pokazana zostanie natomiast na Placu Rybnym pod starą Bimą w ramach obchodów Dni Pamięci Żydów Galicyjskich (20 czerwca).

W ramach obowiązującego cennika biletów pojawi się możliwość zostania „Mecenasem”. Specjalny bilet „Mecenasa Teatru” będzie sprzedawany w cenie 100 zł. Kupujący go widz otrzyma także, w cenie zakupu, okolicznościową torbę teatralną. Po każdym ze spektakli, na które zostaną zakupione bilety mecenasa, aktorzy ze sceny podziękują i poinformują ilu mecenasów zasiadło pośród widzów na widowni.

Teatr startuje także z nowym, aktywizującym projektem społecznościowym polegającym na wspólnym spędzaniu czasu na czytaniu ulubionych książek. Na pierwszy ogień pójdzie Fiodor Dostojewski, którego czytać będzie można w kameralnym gronie (pięć osób) na Zielonym Dachu w towarzystwie Ireneusza Mosio. Czytanie na dachu ma stworzyć szansę na powrót do nawyku spotykania się z drugim, czasem obcym człowiekiem, by nawiązywać i podtrzymywać relacje międzyludzkie. Zgłoszenia przyjmowane będą poprzez konta społecznościowe. Pierwsze czytanie już w tę sobotę od godz. 15.00 do 16.00

 – Posadzona przed teatrem siedmiometrowa, dziesięcioletnia lipa pojawiła się nie bez kozery – informuje Rafał Balawejder, dyrektor teatru. – Oczywiście myślimy już teraz o pszczołach, ale w przyszłości chcielibyśmy, by było to miejsce, gdzie można chwilę odsapnąć w cieniu w środku miasta. Marzy mi się, by to drzewko przestało być bezimienne. Dlatego ogłaszamy konkurs na imię dla naszej lipki, bo wyrośnie z niej – jak mniemam – urocza dziewczyna. Propozycje przyjmujemy na adres mailowy: lipa@teatr.tarnow.pl

Zbliżające się wakacje także będą obfitować w wydarzenia teatralne. Pojawią się propozycje plenerowe, niespodzianka muzyczna dla porannych skowronków na dachu oraz dwa cykle wakacyjnych warsztatów teatralnych dla dzieci. Będzie się teatralnie działo i grało!

Źródło: Tarnowski Teatr, Fot. Małgorzata Mikos

Tarnów informacje

“Widać było tę husarię”, “Kadra przywróciła mi nadzieję”, “Wreszcie była jakość”. Polscy kibice dumni z reprezentacji po remisie z Hiszpanią

Opublikowane

on

Dodane przez

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Hiszpanią w drugim meczu fazy grupowej Euro 2020, dzięki czemu podtrzymała swoje szanse na awans. Na gola Alvaro Moraty z 25. minuty Biało-Czerwoni odpowiedzieli trafieniem Roberta Lewandowskiego w 54. minucie spotkania.
 
– Chłopaki się postawili. Pokazali ducha, było w nich widać tę husarię. Wreszcie było widać jakość, a do tego mieliśmy szczęście, bo i słupek przy karnym, i obrona Wojtka Szczęsnego w końcówce. Naprawdę chapeau bas! Kadra przywróciła mi nadzieję i wierzę w zwycięstwo nad Szwecją – mówili polscy kibice, nie kryjąc dumy z reprezentacji.

 
A tak wyglądała Strefa Kibica w Gemini Park.
 
Fot. Artur Gawle
 
Czytaj dalej

Tarnów informacje

Tarnów. Dzień Dziecka na Kantorii (zdjęcia)

Opublikowane

on

Dodane przez

Sobota w Centrum Wypoczynku i Rekreacji Kantoria przy ul. Piłsudskiego należał do dzieci.

Miasto zorganizowało dziś przełożony z powodu warunków pogodowych Dzień Dziecka.

Fot. Artur Gawle

 

 

Czytaj dalej

Tarnów informacje

Tarnów: Koncert pod Bimą (zdjęcia)

Opublikowane

on

Dodane przez

W Tarnowie trwają Dni Pamięci Żydów Galicyjskich – Galicjaner Sztetl. W piątkowy wieczór odbył się koncert pod Bimą.

Koncert zatytułowano “Benkenisz-Tęsknota”, a wystąpiła Karolina Skrzyńska z zespołem.

Fot. Artur Gawle

Czytaj dalej

Popularne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.