Tarnów: w sobotę i w niedzielę (24-25 października) dodatkowe autobusy na cmentarze

1 min czytania

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie wprowadza w sobotę 24 października oraz w niedzielę 25 października podwójne kursy na liniach nr 6 i 14. Spowodowane jest to zaleceniami, aby ze względu na pandemię koronawirusa rozłożyć w czasie odwiedziny na cmentarzach związane z uroczystością Wszystkich Świętych – informuje oficjalna strona miasta.

Ograniczenie dopuszczalnej liczby pasażerów w pojazdach (maksymalnie 30 proc. ogólnej liczby miejsc), w połączeniu z przewidywaną podczas weekendu zwiększoną liczbą odwiedzających cmentarze, mogłoby doprowadzić do konfliktowych sytuacji związanych z brakiem możliwości zajęcia miejsca w pojeździe.

Z tego względu ZDiK wprowadził w najbliższą sobotę i niedzielę dublowane kursy na liniach nr 6 i 14, kursujących odpowiednio obok cmentarzy w Krzyżu i w Mościcach. Kursy te wykonywane będą w godz. 9-16 w przypadku autobusów nr 6 kursujących z ul. Szkotnik, między godz. 8 a 15 na linii nr 14 jadących z al. Jana Pawła II w kierunku os. Zbylitowska Góra oraz w godz. 9-16 dla autobusów nr 14, udających się w przeciwnym kierunku.

Podczas kolejnego weekendu oraz dodatkowo w Dzień Zaduszny (poniedziałek, 2 listopada) uruchomione zostaną dodatkowe linie specjalne do cmentarzy w Krzyżu, Mościcach i w Klikowej.

Żródło: tarnow.pl

Fot. ilustracyjne

dodaj komentarz

Your email address will not be published.