niedziela, 1 cze 2025
  • Zachowane
  • Historia
Tarnów wiadomości
  • Materiały Partnerów
  • Ogłoszenia nieruchomości
  • Nowe Mosty/UA
  • Grupa KNC
  • 🔥
  • Tarnów
  • IKC.PL
  • Powiat tarnowski
  • A to ciekawe
  • Tarnowski Magazyn IKC
Zmiana rozmiaru czcionkiAa
Tarnów wiadomościTarnów wiadomości
  • ikc.pl
  • Tarnów
  • Powiat Tarnowski
  • A to ciekawe
  • Tarnowski magazyn IKC
  • Kraków
  • Małopolska
Search
  • ikc.pl
  • Tarnów
  • Powiat Tarnowski
  • A to ciekawe
  • Tarnowski magazyn IKC
  • Kraków
  • Małopolska
Masz już konto? Zaloguj się
Obserwuj nas
© 2024 – IKC sp. z o.o. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zdjęć i tekstów oraz innej zawartości portalu. W przypadku zainteresowania zakupem licencji prosimy o kontakt z redakcją (redakcja@ikc.pl)
Tarnów wiadomości > Blog > Tarnów informacje > Tarnów uczcił 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego [zdjęcia]
Tarnów informacje

Tarnów uczcił 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego [zdjęcia]

Tarnów wiadomości
Ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia, 2024 11:20 am
Tarnów wiadomości
Udział
SHARE

W czwartek, 1 sierpnia, punktualnie o godzinie 17:00 w całym Tarnowie zawyły syreny, aby upamiętnić 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Miasto zorganizowało także oficjalne obchody, w tym wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

- reklama -
Ad imageAd image

Po południu w ogrodzie sensorycznym w Parku Strzeleckim odbyło się wydarzenie „Powstanie Pokoleń”. Mieszkańcy Tarnowa licznie zgromadzili się, aby wspólnie śpiewać piosenki towarzyszące powstańcom. Wśród utworów znalazły się takie klasyki jak „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci” oraz „Warszawianka”. Na uczestników czekały specjalnie przygotowane śpiewniki oraz flagi narodowe, co dodało uroczystości patriotycznego charakteru.

- Reklama -
Ad imageAd image

W wydarzeniu wzięli również udział Członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. 16 Pułku Piechoty w Tarnowie, ubrani w stroje wzorowane na mundurach powstańców. Pomimo pochmurnej pogody, wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców, którzy wspólnie śpiewali pieśni z czasów II wojny światowej.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych stało się tradycją, która łączy różne pokolenia tarnowian i przypomina o heroizmie powstańców warszawskich. Dzięki takim inicjatywom pamięć o historii i bohaterach narodowych jest przekazywana kolejnym pokoleniom.

Fot. Iga Sady

ZAZNACZONE: ikc, ikc tarnów, Ilustrowany Kurier Codzienny, powstanie pokoleń, tarnów, tarnow ikc, wiadomości z regionu, wiadomości z tarnowa
Udostępnij ten artykuł
Facebook Twitter Email Copy Link
Poprzedni artykuł Łup na prawie pół miliona: złodzieje opon zatrzymani przez tarnowską policję
Następny artykuł Batalion „Barbara”: piknik historyczny w Zalasowej

To jeszcze przeczytaj

Tarnów informacje

Zabytkowe pojazdy w sercu Tarnowa – Konkurs Elegancji przyciągnął pasjonatów [zdjęcia]

Przez Artur Gawle
Tarnów informacje

Tarnowska Kantoria pełna radości – Dzień Dziecka trwa! [zdjęcia]

Przez Artur Gawle
Tarnów informacje

Tarnów gospodarzem mistrzostw para lekkoatletycznych! [zdjęcia]

Przez Artur Gawle
A to ciekaweTarnów informacje

Park Piaskówka w Tarnowie – miejsce odpoczynku i zabawy

Przez Tarnów wiadomości
Poprzedni Następny
Tarnów wiadomości
Facebook Youtube Instagram

Tarnow.ikc.pl to tarnowski dodatek Ilustrowanego Kuriera codziennego. IKC to nowoczesne medium pełne znakomitej jakości zdjęć i tekstów. Znajdziecie u nas także bieżące informacje nie tylko z Tarnowa, ale i całego regionu tarnowskiego.

Z dnia na dzień liczba naszych czytelników rośnie, czyniąc portal doskonałym miejscem ludzi, którym leży na sercu dobro miasta i regionu.

© 2024 – IKC sp. z o.o.
Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zdjęć i tekstów oraz innej zawartości portalu. W przypadku zainteresowania zakupem licencji prosimy o kontakt z redakcją (redakcja@ikc.pl)

Wydawca: KNC GROUP na licencji IKC sp. z o.o.
Redakcja w Tarnowie: 33-100 Tarnów, ul. Krakowska 7

tel.: 600-015-060; e-mail: redakcja@ikc.pl; tarnow.ikc.pl.

Polityka prywatności

Welcome Back!

Sign in to your account

Zgubiłeś hasło?