Tarnów: remont ul. Warsztatowej

1 min czytania

Dziś (8 marca) rozpoczął się remont ulicy Warsztatowej. Prace będą prowadzone na odcinku około 200 metrów – od skrzyżowania z ulicą św. Katarzyny do skrzyżowania ze Sportową. Nowa nawierzchnia jezdni ma być wykonana z betonu asfaltowego (wcześniej zostanie wymieniona jej podbudowa) – informuje UM.

Wyremontowane zostaną chodniki i zjazdy do posesji, zostaną wymienione krawężniki i obrzeża. Jednak w pierwszej kolejności wykonawca planuje sfrezować starą nawierzchnię jezdni oraz rozpocząć prace rozbiórkowe. W kolejnym etapie zostanie wybudowany odcinek kanalizacji deszczowej, o długości 188 metrów. Koszt – to około 200 tysięcy złotych.

Wartość wszystkich prac na Warsztatowej to ok. 860 tysięcy zł, z czego ok 360 tys. zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych dla województwa małopolskiego (w ubiegłym roku dzięki wsparciu funduszu zmodernizowano, znajdującą się w sąsiedztwie, ulicę Sportową). W czasie trwania prac ruch na tej ulicy będzie utrzymany, choć kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Warsztatowa powinna być gotowa w III kwartale tego roku.

Źródło: UM Tarnów, fot. Paweł Topolski

dodaj komentarz

Your email address will not be published.