Tarnów: Anna Reising nowym prezesem MPK

2 czytania

Tarnowskie MPK ma nowego prezesa. Po tym jak z funkcji prezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie zrezygnował Jerzy Wiatr (przeniósł się do Gdańska) 22 lutego Rada Nadzorcza MPK powołała na to stanowisko Annę Reising, dotychczasową dyrektor finansową i główną księgową miejskiej spółki – informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prezydenta Romana Ciepieli.

Anna Reising obejmie stanowisko prezesa z dniem 27 lutego, wybrana została na trzyletnią kadencję. Nowa prezes MPK była dotychczas dyrektor ekonomiczną spółki i główną księgową. Nowa prezes ma 49 lat, pochodzi z Tarnobrzegu, ukończyła Liceum Ekonomiczne w Sandomierzu i studia magisterskie na Uniwersytecie Mari Skłodowskiej – Curie na wydziale ekonomicznym.

A. Reising dotychczas pracowała w Zakładzie Remontowym Urządzeń Gazowniczych, gdzie kierowała działem finansowo księgowym, później była członkinią zarządu i dyrektorem ds. ekonomiczno – finansowych firmy. Kolejnym miejscem jej pracy była spółka PGNIG Technologie S.A. (spółka przejęła Zakład Remontowy Urządzeń Gazowniczych oraz trzy inne spółki z grupy kapitałowej), gdzie była główną księgową i szefową działu ekonomicznego. Od września 2017 roku, w wyniku wygranego konkursu, była dyrektor finansową i główną księgową w MPK.

Źródło: UM Tarnów.

Fot. ilustracyjne Artur Gawle

dodaj komentarz

Your email address will not be published.