1 min. czytania

Radłów: operator ładowarki budowlanej wjechał do zbiornika wodnego, nie przeżył

Operator ładowarki, prowadzącej prace na żwirowisku w Radłowie (Małopolskie) wjechał w piątek do znajdującego się tam zbiornika wodnego. Martwego 59-latka wydobyli nurkowie. Wstępna przyczyna wypadku to zasłabnięcie mężczyzny za kierownicą.

„Świadkowie widzieli rano jadącą ładowarkę, która nagle znikła, a na wodzie było widać intensywne wiry, wydobywające się powietrze” – relacjonowała PAP podinsp. Zofia Kukla z tarnowskiej policji. Sprawę zgłosili policji pracownicy firmy zajmującej się wydobyciem żwiru w tym miejscu.

Ślady pojazdu wskazują, że wjechał on bezpośrednio do wody, operator nie podejmował manewrów, aby ominąć zbiornik wodny. „Według wstępnych ustaleń mężczyzna najprawdopodobniej zasłabł” – powiedziała policjantka.

Na miejscu pracowali strażacy, także nurkowie z Nowego Sącza. Po kilku godzinach udało się im odnaleźć i wydobyć z kabiny zwłoki 59-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego.

Funkcjonariusze zwracają uwagę, że prace ratownicze w tym miejscu są trudne, ponieważ widoczność w wodzie zbiornika jest zerowa – zbiornik jest także miejscem eksploatacji żwiru.(PAP)

Poprzedni wpis

Weekend w Tarnowie. Nie siedźże w domu!

Następny wpis

Kolejny mecz o wszystko. „Jaskółki” krok od fazy play off

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend