2 minut czytania

Prezydent Roman Ciepiela prosi o dużą podwyżkę. Czy ją dostanie? Zdecydują radni

Tarnów wiadomości. Na najbliższej sesji Rady Miasta Tarnowa pod obrady trafi projekt uchwały zmieniającej dotychczasowe zarobki prezydenta miasta. O tym, czy Roman Ciepiela będzie zarabiał dużo więcej niż obecnie, zdecydują radni 25 listopada. Przypomnijmy, że obrady RM można oglądać na żywo w internecie.

Obecnie Roman Ciepiela jako prezydent zarabia miesięcznie 10 tys. 940 zł (brutto). Prezydent przygotował i podpisał się pod projektem uchwały zwiększającej jego wynagrodzenie do kwoty 17 tys. 400 zł z wyrównaniem od sierpnia 2021 roku.

Co wchodzi w skład wynagrodzenia prezydenta?

1) wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 9.000,00 zł,
2)
dodatek funkcyjny w kwocie 3.000,00 zł,
3)
dodatek specjalny w kwocie 3.600,00 zł,
4)
dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 1.800,00 zł.

Przypomnijmy, że od tego roku prezydent zasiada  także w Radzie Nadzorczej Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w… Ostrowcu Świętokrzyskim, za to Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca w Radzie tarnowskiego MPEC-u. Przez kilka lat (dopóki pozwalały na to przepisy) Roman Ciepiela zarabiał w miejskiej spółce z tego tytułu ponad 30 tys. rocznie.

Włodarz miasta i autor słynnego już w Tarnowie przekazu, że żyjemy w „najlepszym okresie historii naszego miasta”, liczy na przychylność „swoich” radnych i radnych opozycji, bo podwyżka to efekt m.in. wprowadzonej w życie nowelizacji ustawy z 17 września 2021 r. dotyczącej wynagrodzenia osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, w tym pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie wyboru i… radnych wszystkich szczebli samorządu terytorialnego.

Już dziś wiadomo, że nie wszyscy radni są za podwyżką dla prezydenta. Była nawet podjęta próba zmniejszenia wynagrodzenia Romana Ciepieli, ale pod projektem takiej uchwały podpisało się tylko dwóch radnych: Marek Ciesielczyk i Dawid Solak  (potrzeba minimum 5 podpisów).

Co prezydent ma?

Powoli zbliża się końcówka drugiej kadencji prezydenta Romana Ciepieli. Zajrzeliśmy przy okazji wspomnianego projektu uchwały do jego oświadczenia majątkowego złożonego za 2020 rok.

Roman Ciepiela zarobił w ubiegłym roku z tytułu wynagrodzenia 137 tys. 365 złotych.

Prezydent posiada (w większości jako majątkowa wspólność małżeńska) oszczędności w kwocie 260 tys. złotych, akcje kilku spółek o wartości 41 tys. 788,35 zł (dochód w ubiegłym roku z tytułu ich posiadania to 18 tys. 810,56 zł).

Dom o powierzchni 241 metrów kwadratowych o wartości 175 tysięcy. Jest także współwłaścicielem domu o powierzchni 125 metrów kwadratowych (udziały w domu na kwotę 160 000 zł) i trzech działek – swoje udziały w tych nieruchomościach Roman Ciepiela oszacował na 39 tys. zł.

Poniżej projekt uchwały:

Uchwała Rady Miejskiej w Tarnowie w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta Tarnowa

 

Uchwała Rady Miejskiej w Tarnowie w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta Tarnowa

 


 

Poprzedni wpis

Historia Tarnowa wyświetlona na ścianach kamienic [ZDJĘCIA]

Następny wpis

IKC. Tarnowska Kronika Filmowa (nr 4). Zostań z nami przez 120 sekund! [WIDEO]

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend