Connect with us
Reklama

A to ciekawe

Powiat Tarnowski: trzy nowe karetki dla pogotowia

Opublikowane

on

Pogotowie Ratunkowe w Tarnowie otrzymało trzy nowe ambulanse, które zakupione zostały ze środków przeznaczonych przez rząd na walkę z COVID-19. W symbolicznym przekazaniu karetek tarnowskim ratownikom medycznym uczestniczyli Poseł na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Dyrektor PSPR w Tarnowie Kazimiera Kunecka.
Jedna z karetek, z napędem na dwa koła, przekazana została do punktu wyjazdowego w Mościcach. Koszt jej zakupu wyniósł 430 tys. zł. Pozostałe dwie trafią do Tuchowa i Gromnika. Z tego względu, że są to tereny górzyste, samochody będą mieć napęd na cztery koła. Ich łączy koszt to 900 tys. zł.
– Są to karetki najnowocześniejsze jakie obecnie są dostępne na rynku. Gwarantują lepsze warunki pracy dla ratowników, ale też szybsze dotarcie do osoby wzywającej pomocy – powiedział starosta Roman Łucarz.
Starosta poinformował, że wojewoda zwiększył ilość zespołów ratowniczych dla Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Dzięki temu m.in. karetka w Lisiej Górze będzie stacjonowała przez całą dobę.
Warto zauważyć, że w ubiegłym roku tarnowskie Pogotowie otrzymało 8 nowych karetek, a Ministerstwo Zdrowia obiecało w tym roku jeszcze jedną. Na 14 zespołów ratunkowych będzie więc 12 najnowszych ambulansów wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt.
Poseł Józefa Szczurek-Żelazko podkreśliła, że rząd mocno wspiera obszar ratownictwa medycznego.
Umiejętności ratowników są nieocenione, ale niezwykle ważny jest również sprawny samochód z dobrym wyposażeniem. Takie pojazdy zapewniamy profesjonalnej kadrze w Tarnowie – stwierdziła.
Fot. P.Topolski
Źródło: Powiat Tarnowski
Czytaj dalej

A to ciekawe

Narkotyki dla ukochanego za kratami. Z takim prezentem przyszła 23-latka

Opublikowane

on

Dodane przez

Do Zakładu Karnego w Nowym Sączu, z wizytą do konkubenta odbywającego karę, przyszła mieszkanka Nowego Sącza. Chciała sprawić swojemu ukochanemu prezent, więc zabrała ze sobą niespodziankę. 

Przed wejściem na salę widzeń, strażnik podczas rutynowej kontroli ujawnił przy kobiecie woreczek foliowy, w którym znajdowały się środki odurzające.

Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze Policji, którzy zabezpieczyli substancję i zatrzymali 23-letnią sądeczankę. Badanie narkotesterem jednoznacznie wskazało, że jest to marihuana. Kobieta została przewieziona do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut posiadania narkotyków.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Małopolska Policja

Czytaj dalej

A to ciekawe

Szajka obcokrajowców w rękach policji. Zatrzymani w Małopolsce kradli m.in. telefony [ZDJĘCIA]

Opublikowane

on

Dodane przez

Od kilku miesięcy, na terenie Polski dochodziło do kradzieży z włamaniem lub usiłowania włamania do dużych sklepów z elektroniką. Przestępcy kradli przede wszystkim drogie telefony komórkowe. Wszystko wskazywało na to, że za włamaniami stoi jedna i ta sama grupa, gdyż modus operandi sprawców w każdym przypadku był podobny.
 
Aby skoncentrować policyjne działania, w celu rozpracowania szajki została powołana specjalna grupa, złożona z policjantów operacyjnych z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz z przedstawicieli Komendy Głównej Policji, która koordynowała działania grupy.
 
Dokonane przez kryminalnych ustalenia operacyjne wskazywały na przestępczą szajkę z Rumunii. Sprawcy mieli co kilka – kilkanaście tygodni przyjeżdżać do Polski, gdzie dokonywali włamania do sklepów, z których kradli telefony. Po dokonanym przestępstwie, sprawcy natychmiast wyjeżdżali z Polski.
 
 
W nocy z 24 na 25 lipca br. około godziny 3:00, w Oświęcimiu doszło do włamania do jednego ze sklepów z elektroniką. Ze sklepu skradziono telefony ( jak później ustalono ) o wartości około 200 tys. złotych. Ochrona sklepu błyskawicznie powiadomiła o tym fakcie oświęcimską Policję. Informacja o włamaniu zaraz trafiła także do policjantów z grupy operacyjnej.
 
Metoda działania wskazywała na rozpracowywaną grupę Rumunów. Rozpoczęły się intensywne poszukiwania i pościg za uciekającymi z miejsca zdarzenia. W ich wyniku przed godziną 6, w miejscowości Zelczyna na terenie powiatu krakowskiego trzej mężczyźni, jadący dwoma samochodami zostali zatrzymani przez policjantów z krajowej specgrupy i oświęcimskich kryminalnych. W przeszukanych pojazdach ujawniono skradziony z oświęcimskiego sklepu towar.
 
Trójka zatrzymanych obywateli Rumunii w wieku 29, 37 i 42 lat usłyszała rankiem zarzuty kradzieży z włamaniem do sklepu w Oświęcimiu. Grozi im za to do 10 lat pozbawienia wolności. 25 lipca br. Sąd Rejonowy w Oświęcimiu na wniosek miejscowej prokuratury zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. Odzyskane tamtej nocy mienie wróciło do sklepu w Oświęcimiu. Sprawa jest rozwojowa i sprawcy muszą się liczyć z kolejnymi zarzutami dotyczącymi ich przestępczej działalności w innych województwach.
 
Źródło: Małopolska Policja
Czytaj dalej

A to ciekawe

Tarnów. Wyjątkowa parada i wyjątkowy gość [ZDJĘCIA]

Opublikowane

on

Dodane przez

Ulicami Tarnowa przeszli uczestnicy ósmego Tarnowskiego Zjazdu Berneńczyków “Tarnów w tricolorze”. W tym roku na paradzie pojawił się wyśmienity, polski skoczek Dawid Kubacki.

fot. Artur Gawle

Czytaj dalej

Popularne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.