/
2 minut czytania

Peyomi Tarnów wciąż zaskakuje. 10 medali pływaków na zakończenie sezonu [ZDJĘCIA]

Tarnów wiadomości. To było niezwykle udane zakończenie sezonu w wykonaniu pływaków UKS Peyomi Tarnów. Z Brzeska, gdzie odbyły się I Zawody Pływackie o Puchar Stowarzyszenia BOSiR Team, drużyna wróciła z aż 10 medalami (2 złote, 3 srebrne, 5 brązowych). Wynik nie był najważniejszy, ale coraz wyższe umiejętności, ambicja i wola walki pływaków zasługują na słowa uznania.

Do Brzeska jechaliśmy bez wielkich oczekiwań, to miało być spokojne „rozpływanie” i zakończenie długiego sezonu. Oczywiście dzieci były zmotywowane, chciały pokazać się z najlepszej strony, ale presji na wynik nie było. Mimo tego, a może właśnie dlatego drużyna znów pokazała niesamowity charakter – mówi Szymon Szwiec, trener UKS Peyomi.

Medale w Brzesku zdobyli: Bernard Bałut (11 lat) – srebro na 50 m grzbietowym, Kacper Cholewa (11 lat) – złoto na 50 m motylkowym, brąz na 50 m grzbietowym, brąz na 50 m dowolnym, Laura Czuchra (10 lat) – złoto na 50 m klasycznym, brąz na 50 m grzbietowym, brąz na 100 m klasycznym, Tobiasz Kopa (11 lat) – brąz na 100 m zmiennym oraz Liliana Książczyk (10 lat) – srebro na 50 m dowolnym, srebro na 100 klasycznym.

Charakter tych dzieciaków jest niezwykły, ich chęć rozwijania się, to, jak ciężko pracują na treningach. Najlepiej widać to było w tygodniu przed zawodami, kiedy sami poprosili nas o dodatkowy trening w sobotę, żeby być idealnie przygotowanymi do niedzielnych zmagań – opowiada Sylwia Szwiec, trenerka UKS Peyomi.

Czymś, co charakteryzuje naszą pracę z dziećmi jest brak „presji na wynik”. To – w ich wieku – jest zupełnie bez sensu i nie o to w wyznawanej przez nas „filozofii pływania” chodzi. Zamiast tego wolimy, tak, jak kilka miesięcy temu, zaprosić na trening Ksawerego Masiuka i w ten sposób pokazać dzieciom, jak daleko można zajść ciężką pracą. Proszę mi wierzyć, że brązowy medal Mistrzostw Świata Ksawerego wywalczony w sobotę w Budapeszcie był wśród dzieci tematem numer jeden i zmotywował ich podobnie, jak jego wizyta na jednym z naszych treningów. Tym bardziej że niedzielne zawody odbyły się w Brzesku, gdzie zaczynali tak utytułowani pływacy jak wspomniany Ksawery, czy Wojtek Wojdak – dodaje Szymon Szwiec.

Teraz przed pływakami UKS Peyomi ostatnie przed wakacyjne treningi oraz zasłużony odpoczynek. Z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy o ich sukcesach.

Pełne wyniki zawodników UKS Peyomi:

⦁ Bernard Bałut (11 lat) – srebro 50m grzbietowym, 4. miejsce – 50m dowolnym, 4. miejsce 50m motylkowym
⦁ Kacper Cholewa (11 lat) – złoto 50m motylkowym, brąz 50m grzbietowym, brąz 50m dowolnym
⦁ Laura Czuchra (10 lat) – złoto – 50m klasycznym, brąz 50m grzbietowym, brąz 100m klasycznym
⦁ Maja Grajdura (10 lat) – 4. miejsce – 100m zmiennym, 4. miejsce – 50 motylkowym, 7. miejsce – 100m klasycznym
⦁ Tobiasz Kopa (11 lat) – brąz 100m zmiennym, 6. miejsce – 50m grzbietowym, 7m. – 50m dowolnym,
⦁ Liliana Książczyk (10 lat) – srebro 50m dowolnym, srebro 100 klasycznym, 5. miejsce 50m motylkowym

Więcej informacji na temat UKS Peyomi na Facebooku (Peyomi-Swim-Team), Instagramie (peyomi.swimteam) oraz pod adresem: peyomiacademy@gmail.com

Poprzedni wpis

Silent Disco na zakończenie Dni Tarnowa [ZDJĘCIA]

Następny wpis

15 zarzutów dla 34-latka z Krakowa. Upodobał sobie Tarnów do dokonywania kradzieży

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend