1 min. czytania

Niebieskie „eLki” już gotowe do egzaminów. MORD zmienia barwy przez oszczędności

Tarnów wiadomości. Ta wiadomość może zszokować niejednego uczestnika ruchu drogowego. MORD w Tarnowie wymienił flotę pojazdów egzaminacyjnych. W tym nie ma nic dziwnego, samochody co jakiś czas wymagają wymiany. Chodzi jednak o ich kolor.

Tarnowianie przyzwyczajeni byli, że na mieście można spotkać czerwone „Elki”, które są kierowane (najczęściej) przez zestresowanych przyszłych kierowców. Taki widok oznaczał, że właśnie miał miejsce egzamin praktyczny na prawo jazdy i jeśli za kierownicą siedział kursant to znaczy, że jeszcze miał szansę by tym kierowcą zostać. Gorzej gdy naszym oczom ukazywał się widok egzaminatora, który siedział za kółkiem – to oznaczało oblany test.

Teraz Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie wymienił flotę egzaminacyjnych pojazdów. Trzynaście nowych samochodów marki Skoda Fabia jest gotowych do jazdy. O ile marka i model pojazdu nie uległy zmianie to uległ jej ich kolor. Od teraz egzaminacyjne samochody są niebieskie.

Nowe pojazdy egzaminacyjne to także Skody. By jak najbardziej ograniczyć koszty zdecydowaliśmy, że auta będą w kolorze podstawowym, granatowym – a nie jak przez ostatnie lata – czerwonym – mówi dla IKC Paweł Gurgul, dyrektor MORD w Tarnowie.

Koszt malowania jednego samochodu to około 4 tysiące złotych. Cała flota trzynastu pojazdów wygenerowałaby więc spore koszty.

Skody to auta o pojemności 1000cm sześciennych, z silnikiem wolnossącym. Dotychczasowe pojazdy służyły już pięć lat, przez co wymagały wymiany.

Umowa MORD-u z firmą wyłonioną w trakcie przetargu została podpisana w lipcu.

fot. MORD Tarnów

Poprzedni wpis

„Pożarcie Królewny Buletki” otworzy Małą Talię 2022 [ZDJĘCIA]

Następny wpis

Do Tarnowa wróciło wojsko. Żołnierze złożyli przysięgę na rynku [ZDJĘCIA]

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend