Nie nadasz listu ani paczki w placówce przy ul. Marynarki Wojennej. Gdzie najbliższa poczta?

2 czytania

Od soboty, 1 maja, filia Urzędu Pocztowego przy ul. Marynarki Wojennej 5A zawiesza swoją działalność. Jak informuje Poczta Polska w Krakowie, stało się to z przyczyn od nich niezależnych. Najprawdopodobniej placówka zostanie zlikwidowana.

Gdzie zatem mieszkańcy Falklandów będą mogli nadać korespondencję lub opłacić rachunki?

Mieszkańcy okolicy Marynarki Wojennej, którzy do tej pory korzystali z zamykanej filii, mogą wybrać się do czterech innych, pobliskich placówek. Zostały one zarekomendowane przez Pocztę Polską. Pierwsza jest przy ulicy Promiennej 13/A. Działa od poniedziałku do czwartku od godziny 9 do 18 oraz w piątek od godziny 9 do 20. Kolejną filię można znaleźć przy alei Jana Pawła II 8, która jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.30 do 15.30 z przerwą między godziną 13 a 13.30 oraz w piątki od godziny 12.30 do 20, z półgodzinną przerwą między 15.30 a 16 – informuje Marta Tarnowska z biura prasowego tarnowskiego magistratu.

Niedaleko znajduje się także filia przy ul. Błonie 2. Tam można z niej korzystać od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9 do 16 (przerwa między godziną 13 a 13.30) oraz w piątki od godziny 12.30 do 20 (przerwa między 15.30 a 16). Ostatnią, rekomendowaną przez pocztę filią, jest ta znajdująca się przy ulicy Granicznej 8a, która przejmuje wydawanie przesyłek awizowanych. Działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 20.

W najbliższym czasie Poczta Polska zamierza otworzyć placówkę na terenie osiedla Westerplatte. Aktualnie spółka poszukuje odpowiedniej lokalizacji.

Łukasz Winczura

Fot. Materiały Poczty Polskiej

dodaj komentarz

Your email address will not be published.