1 min. czytania

Marcin Hycnar, aktor rodem z Tarnowa, zagra Wołodymyra Zełeńskiego

Pochodzący z Tarnowa aktor Marcin Hycnar, były dyrektor artystyczny Teatru im. Ludwika Solskiego wygrał casting na rolę prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego w polskiej wersji ukraińskiego serialu „Sługa Narodu”. Produkcję zrealizuje Telewizja Polsat. Lada moment powinny rozpocząć się zdjęcia.

Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl., Hycnar w pokonanym polu do tej roli miał zostawić między innymi Piotra Adamczyka, Macieja Stuhra i Borysa Szyca.

„Sługa Narodu”, ukraiński serial z 2015 roku, wyprodukowany został przez Studio Kwartał 95 i nadawany był na antenie stacji 1+1. Była to polityczna komedia. W głównej roli wystąpił obecny prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński. W produkcji wcielił się on w postać nauczyciela Wasyla Petrowicza Gołoborodko. Mężczyzna został prezydentem kraju po tym, jak zdobył popularność dzięki narzekaniu na panującą w kraju korupcję.

Produkcja okazała się hitem w Ukrainie, dzięki niej Zełenski zyskał popularność, a następnie w 2019 roku został wybrany na prezydenta kraju. Po sukcesie pierwszego sezonu „Sługi Narodu” powstała druga i trzecia seria projektu, a także film fabularny.

Marcin Hycnar ma 39 lat. Jest absolwentem I LO w Tarnowie. Pierwsze kroki sceniczne stawiał w Teatrze Tuptusie, który działał przy Szkole Podstawowej nr 18. Studia aktorskie i reżyserskie kończył w warszawskiej Akademii Teatralnej. Od 2006 do 2016 był aktorem Teatru Narodowego w Warszawie. Przez jakiś czas spekulowano, że miałby przejąć kierowanie tą sceną po Janie Englercie. Między 2017 a 2020 rokiem był dyrektorem artystycznym Teatru Solskiego w Tarnowie. W rodzinnym mieście wyreżyserował „Porachunki z katem” i nagradzaną na Festiwalu Komedii Talia „Księżniczkę na opak wywróconą”. Po wyjeździe z rodzinnego zaadaptował na potrzeby warszawskiej Akademii Teatralnej książkę Mikołaja Łozińskiego „Stramer”, będącą sagą tarnowskiej rodziny żydowskiej. Obecnie Hycnar jest dyrektorem Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz poświęca się pracy dydaktycznej na Akademii Teatralnej w Warszawie. Wśród studentów miał między innymi swojego brata Jędrzeja.

Marcin Hycnar ma w dorobku 21 ról filmowych, 28 teatralnych, wyreżyserował 17 spektakli teatralnych. Kilkadziesiąt razy użyczał swego głosu w dubbingu.

Łukasz Winczura, fot. Artur Gawle

Łukasz Winczura

Łukasz Winczura - dziennikarz, reporter.

Poprzedni wpis

„Jaskółki” lecą do Piły bez Tero Aarnio. Drejer w składzie [AWIZOWANE SKŁADY]

Następny wpis

Spada zainteresowanie prawem jazdy w Tarnowie. Ceny paliw odstraszają kierowców?

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend