Lisia Góra. Motocyklista zderzył się z samochodem dostawczym

Tarnów wiadomości. O dużym szczęściu może mówić motocyklista, który w poniedziałkowe popołudnie zderzył się z samochodem dostawczym. Trafił do tarnowskiego szpitala, gdzie lekarze stwierdzili jedynie złamanie kilku żeber.
 
Do wypadku motocyklisty zostali wezwani policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy.  Na drodze wojewódzkiej 984 (ul. Mielecka w Lisiej Górze) około godziny 17.00 w poniedziałek kierowca motocykla marki Yamaha uderzył w tył samochodu dostawczego Iveco, przewracając się na drogę.
 
 
Na miejscu interweniowali strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy udzielali pierwszej pomocy rannemu motocykliście. Został on zabrany karetką pogotowia ratunkowego do tarnowskiego szpitala, gdzie przekazano go pod opiekę lekarzy. Strażacy zabezpieczali miejsce wypadku oraz usuwali zagrożenie środowiska, neutralizując wycieki oleju oraz paliwa z rozbitego jednośladu.
 
Na podstawie śladów na miejscu zdarzenia, oraz rozmów ze świadkami, policjanci ustalili okoliczności, w jakich doszło do zderzenia pojazdów.
 
Motocyklista, 42-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, jadąc swoim motocyklem wyprzedzał ciąg pojazdów, z który jeden wykonywał manewr skrętu w lewo do posesji. Motocyklista, widząc, że nie ma jak przejechać, położył swój motocykl na jednym boku i sunąc po asfalcie uderzył w tył samochodu dostawczego.
 
 
Badania w szpitalnym oddziale ratunkowym wskazały, że poszkodowany ma jedynie złamane kilka żeber, a jego stan został określony jako dobry.
 
Teraz policjanci wszczęli postępowanie w związku z wypadkiem drogowym, ustalą wszystkie jego okoliczności oraz wskażą winnych.
Pozostaje apel do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności przy manewrach na drodze, zwłaszcza wyprzedzania innych uczestników ruchu. Stosujmy się do ograniczeń prędkości obowiązujących na danym odcinku drogi, przewidujmy sytuacje, jakie mogą występować w ruchu drogowym.
 
Źródło: KMP w Tarnowie

Start typing and press Enter to search

Send this to a friend