1 min. czytania

Kolejne domowe zwycięstwo „Jaskółek”! Zacięte spotkanie z beniaminkiem [ZDJĘCIA]

Tarnów wiadomości. W ramach 6. serii Orlen Superligi Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała w Arenie Jaskółka Zepter KPR Legionowo. Tarnowianie po raz kolejny w tym sezonie dali dużo radości swoim kibicom i zwyciężyli mecz.

Podopieczni Marcina Janasa po srogim laniu w Kielcach (45:24) przystępowali do kolejnej rundy Orlen Superligi podrażnieni i chętni rewanżu. Do Tarnowa przyjechał beniaminek rozgrywek i drużyna, które na razie płaci przysłowiowe „frycowe” w najwyższej klasie rozgrywkowej polskiego szczypiorniaka i do tej pory nie zdobyła punktu. Okazja do rehabilitacji wymarzona.

Mimo, że początek meczu był ospały dla tarnowian to z czasem szczypiorniści trenera Janasa łapali odpowiedni rytm. Po kwadransie gry beniaminek prowadził trzema bramkami, ale końcówka pierwszej części należała do gospodarzy. Bardzo dobrze prezentował się Marcin Janas i swoimi obronami pomógł wyjść swoim kolegom na prowadzenie. Wynik do szatni to 19:15.

Początek drugiej połowy to kontrola „Jaskółek”. Gorzej zaczęło się robić w ostatnim kwadransie. Goście trafili 3 bramki z rzędu i złapali niepokojący kontakt. Nie pomógł nawet czas wzięty przez trenera Janasa. Na kilka minut przed końcem był remis, ale beniaminek mocno pogubił się w ofensywie i finalnie nie wykorzystał szansy. Skuteczni byli natomiast tarnowianie, którzy strzelili 3 bramki przewagi i cieszyli się z wygranej.

MVP spotkania został bramkarz miejscowych – Marcin Janas.

Sprawdźcie nasze zdjęcia z meczu autorstwa Artura Gawle.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Zepter KPR Legionow 32:29 (19:15)

Unia: Małecki (35%), Wysocki – Wątroba, Sanek 2, Podsiadło 8, Mehdizadeh, Małek, Bushkou 1, Smolikau 8, Adamski 3, Słupski 4, Parovinchak 2, Kucharzyk 1, Sikora 2, Mrozowicz 1, Tokarz
Kary: Smolikau (2 razy) , Adamski, Parovinchak, Sikora
Karne: 2/3

Legionowo: Zacharski (15%), Szałucki (35%) – Brzeziński 4, Maksymczuk, Kostro, Klapka, Fąfara, Bogudziński, Pawelec 2, Lewandowski 6, Adamczyk 2, Tylutki, Wołowiec 3, Chabior 5, Laskowski 1, Ciok 6
Kary: Wołowiec, Maksymczuk, Tylutki, Ciok
Karne: 6/9

Poprzedni wpis

OFK Talia 2023. „Kolacja dla Głupca” nagrodzona owacjami na stojąco” [dużo zdjęć]

Następny wpis

Śląski humor bawił taliową publiczność [zdjęcia]

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend