1 min. czytania

„Jaskółki” dokonają cudu? Dziś rewanżowe Derby Południa. Stawka wysoka

Tarnów wiadomości. W miniony tydzień ekscytowaliśmy się pierwszym półfinałowym meczem fazy play-off w ramach Derbów Południa. Nie poszedł on jednak po myśli tarnowian, a Unia przegrała go 38:51. Teraz pora na rewanż.

Mimo, że „Jaskółki” zostały wzmocnione w trakcie sezonu to wynik domowych Derbów Południa z Texom – Stalą Rzeszów niewiele się różnił od pierwszego, kwietniowego meczu. Rzeszowianie od pierwszy biegów byli szybsi i w kontekście całego meczu nie dali sobie zagrozić.

Zdecydowanie poniżej oczekiwań w pierwszym spotkaniu pojechali Paweł Miesiąc i Ernest Koza. Miesiąc, który błyszczał w poprzednich meczach tym razem nie mógł znaleźć odpowiedniej prędkości. Koza całkowicie pogubił się ze sprzętem i zdobył zaledwie 1 punkt. Patrząc na skład jedynym, który nie zawiódł był Matić Ivacić, który dodatkowo wciąż zmaga się z urazami, których nabawił się w trakcie sezonu.

Trener Stanisław Burza nie dokonał jednak znaczących zmian jeśli chodzi o awizowany skład na niedzielny mecz przy ul. Hetmańskiej. Jedyną roszadą jest zastąpienie Daniela Klimy przez Williama Drejera. Młody Duńczyk wydaje się być w świetnej formie. W piątek podczas trzeciej rundy SGP 2 jako rezerwowy zdołał wskoczyć na trzecie miejsce podium. Mamy nadzieję, że jego dobra forma utrzyma się również w meczu z Rzeszowem.

13 punktowa zaliczka Texom-Stali wydaje się być bezpieczną dla spragnionych awansu gospodarzy. „Żurawie” od początku rozgrywek stawiani byli jako faworyci do zwycięstwa w lidze i udowodnili to na torze w Tarnowie. Teraz będą chcieli potwierdzić przed swoimi kibicami. Dla żużlowców Stanisława Burzy zadanie będzie arcyciężkie, ale speedway widział różne historie z różnym happy-endem.

Początek meczu Texom Stal Rzeszów – Grupa Azoty Unia Tarnów w niedzielę 17 września o 17:00. Mecz nie będzie transmitowany w telewizji.

Awizowane składy

Texom Stal Rzeszów
9. Marcin Nowak
10. Peter Kildemand
11. Rafał Karczmarz
12. Jacob Thorssell
13. Krystian Pieszczek
14.
15. Wiktor Rafalski
16.

Grupa Azoty Unia Tarnów
1. René Bach
2. Marko Lewiszyn
3. Matic Ivačič
4. Paweł Miesiąc
5. Ernest Koza
6. Szymon Bańdur
7. William Drejer
8.

fot. Artur Gawle

Poprzedni wpis

Bruk-Bet Termalica wraca po przerwie reprezentacyjnej. Już dziś starcie z Podbeskidziem [WIDEO]

Następny wpis

Tarnowski „Dzień Sybiraka” [zdjęcia]

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend