Tarnów: koronawirus w Urzędzie Miasta. Już dwie osoby zakażone

2 czytania

Już dwie osoby chorują na koronawirusa w tarnowskim Urzędzie Miejskim. W czwartek obecność wirusa stwierdzono u wiceprezydenta miasta, Tadeusza Kwiatkowskiego. Dziś pozytywny wynik na obecność Covid-19 otrzymał skarbnik miasta, Sławomir Kolasiński. Sanepid, wraz z urzędem miasta, ustalają listę osób, które w ostatnich dniach miały z nimi bezpośredni kontakt.

– Wiceprezydent Tarnowa, Tadeusz Kwiatkowski poddał się testom na Covid-19 prywatnie, nie mając żadnych objawów. Wyniki testu otrzymał w czwartek 30 lipca i okazały się pozytywne. W Urzędzie Miasta Tarnowa, we współpracy z tarnowskim sanepidem, natychmiast zostały wdrożone wszystkie obowiązujące procedury epidemiologiczne: stworzona została lista osób, z którymi zastępca prezydenta miał kontakt w ciągu ostatnich dni (przebywanie w bliskiej odległości przez minimum 15 minut) i te osoby zostaną poddane kwarantannie, od czworga z nich (zastępczyni prezydenta Dorota Krakowska, skarbnik Sławomir Kolasiński i dwie pracownice sekretariatu) pobrane zostały wymazy do testów. Z tej czwórki dodatni wynik na COVID-19 wyszedł po teście u Sławomira Kolasińskiego. Pozostałe trzy osoby z Urzędu Miasta Tarnowa, które były przebadane, mają wynik negatywny – informuje w komunikacie Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

W Urzędzie Miasta przy ul. Mickiewicza 2 interesanci przyjmowani są tylko w pilnych sprawach po uprzednim umówieniu się telefonicznie.  W pozostałych budynkach magistratu urzędnicy pracują normalnie.

dodaj komentarz

Your email address will not be published.