Bobrowniki Wielkie. 8-latek pod kołami samochodu

2 czytania

Jak informuje tarnowska policja w poniedziałkowe popołudnie w Bobrownikach Wielkich doszło do groźnego wypadku z udziałem 8-letniego chłopca. Poszkodowanemu pomocy na miejscu udzielał zespół ratunkowy.

Jak się okazało, ośmiolatek na swoim rowerku wyjechał z ogrodzonej posesji na jezdnię, wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierowca nie miał możliwości reakcji, co w konsekwencji zakończyło się potrąceniem dziecka. Ośmiolatek został zabrany do szpitala, gdzie miał przejść szczegółowe badania. Po kilku godzinach, informacje jakie dotarły do policjantów ruchu drogowego z tarnowskiego szpitala, uspokoiły zarówno rodziców, kierowcę osobówki, jak i samych policjantów. Patrząc na uszkodzenia samochodu to cud, że dziecko doznało tylko zadrapań i otarć. Decyzją lekarzy zostało na obserwację w szpitalu. Sprawą zajmą się policjanci tarnowskiej komendy miejskiej.

Wczoraj na drogach garnizonu tarnowskiego zakończyła się również akcja związana z wydłużonym weekendem. W ciągu sześciu dni, od 10 do 15 czerwca, aż 29 kierowców straciło swoje prawa jazdy, z czego 26 (w tym dwóch motocyklistów) za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h. Zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców. Doszło do 34 stłuczek i 3 wypadków, w których rannych zostały 3 osoby.

Źródło: materiały policji

dodaj komentarz

Your email address will not be published.