Teatr, który wrócił o północy (zdjęcia)

3 czytania

Po przymusowej, koronawirusowej, przerwie Teatr im. Ludwika Solskiego wraca do prezentacji swoich przedstawień. Powrót rozpoczął się dokładnie minutę po północy…

[ngg src=”galleries” ids=”24″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”45″ number_of_columns=”3″]Nie zasypialiśmy gruszek w popiele w czasie kwarantanny. Wykorzystaliśmy ten czas, by teraz mieć nową propozycję dla widzów – mówi Rafał Balawejder, dyrektor teatru. Idealnie dopasowaliśmy się z terminem nowej premiery, czyli „Jasia i Małgosi”. Liczymy, że znajdziemy także chętnych na pokaz tego spektaklu o północy – to może być fajna przygoda dla starszych dzieci, ale też przecież dla dorosłych, którzy stęsknili się za teatrem jako elitarnym miejscem żywego kontaktu: aktora z widzem.

Dwie przygotowane premiery to: „Jaś i Małgosia” na Dużej Scenie w reżyserii Matyldy Baczyńskiej oraz „Bracia Karamazow” na Małej Scenie w reżyserii Marty Streker. Widzowie spotkali się z bohaterami bajki napisanej przez Monikę Wentę (równocześnie etatowej aktorki teatru) na pokazie przedpremierowym w dniu 6 czerwca o godzinie 0.00. Dziś spektakl także o godzinie 16.00. Wyjątkową adaptację „Braci Karamazow” autorstwa Piotra Fronia premierowo widzowie zobaczą w piątek 19 czerwca (spektakl będzie grany od 18 do 21 czerwca).

Na czerwcowym repertuarze zobaczymy także „Porachunki z katem”, „Tango” oraz „Księżniczkę na opak wywróconą”. W spektaklu „Porachunki z katem” Marcin Hycnar wystąpi w podwójnej roli. Jest bowiem reżyserem tego przedstawienia a z racji zmian obsadowych zagra także rolę Arthura.

14 czerwca poznamy także oficjalnie osobę, która przez najbliższe trzy lata będzie pełnić funkcję dyrektora, a może dyrektorki artystycznej.

 

Terminy prezentacji spektakli:

– „Jaś i Małgosia” 6 i 7 czerwca

– „Porachunki z katem” 11-14 czerwca

– „Bracia Karamazow” 18-21 czerwca

– „Tango” 18-21 czerwca

– „Księżniczka na opak wywrócona” 25-28 czerwca

Rezerwacje przyjmujemy pod numerem telefonu 14 688-32-87, 784-976-025, 668-323-998.

Źródło: Tarnowski Teatr, fot. Artur Gawle

dodaj komentarz

Your email address will not be published.