Tarnów: w maju prezydent Roman Ciepiela wróci do pracy

2 czytania

Jak informuje UM Tarnowa zgodnie z zaleceniami lekarzy prezydent Roman Ciepiela, który przeszedł w poniedziałek mikroudar,  pozostanie w Szpitalu św. Łukasza do środy 29 kwietnia – tego wymagają procedury przy tego rodzaju przypadkach.

Roman Ciepiela czuje się dobrze, seria badań i testów nie wykazała żadnych zmian w organizmie, zgodnie z zaleceniami po tego rodzaju mikroudarach leczenie powinno trwać do ośmiu dni, więc prezydent Tarnowa zostanie w szpitalu do środy 29 kwietnia. Później kilka dni zwolnienia lekarskiego na rekonwalescencję i po pierwszym tygodniu maja powrót do pracy.

Przypomnijmy, iż obowiązki prezydenta Tarnowa pełni obecnie zastępczymi Romana Ciepieli, Dorota Krakowska.

Tymczasem do Romana Ciepieli osobiście i do Urzędu Miasta Tarnowa napływają życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i liczne wyrazy sympatii i współczucia. Na prezydenckim profilu na Facebooku swoje wpisy z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia zamieściło kilka tysięcy tarnowian, podobne pojawiły się na wielu profilach prywatnych osób, które informowały o pobycie prezydenta Tarnowa w szpitalu. Życzenia i wyrazy troski nadsyłają również prezydenci, burmistrzowie i wójtowie z wielu miejscowości.

Osobisty list do prezydenta napisał m.in. dr Patrick Slowinski, Konsul Generalny USA w Krakowie, Czytamy w nim m.in.: „Zdaję sobie sprawę, że te szczególne okoliczności ostatnich tygodni mogły być pełne napięć i wytężonej pracy. Wierzę jednak, że wysiłki znakomitych polskich lekarzy przywrócą Panu szybko jak najlepszą kondycję, czego szczerze życzę!

dodaj komentarz

Your email address will not be published.