Tuchów: mieszkańcy w kilkadziesiąt godzin zebrali pieniądze na zakup respiratora

2 czytania

Mieszkańcy Pogórza celująco zdali egzamin z hojności. W sumie 331 osób w kilkadziesiąt godzin wsparło zbiórkę publiczną, zainicjowaną przez władze gminy z burmistrz Magdaleną Marszałek na czele. Pomoże ona w zakupie sprzętu, potrzebnego do ratowania życia w dobie zagrożenia koronawirusem. Władze gminy nie przerwały jednak zbiórki i na portalu zrzutka.pl zbiórka nadal trwa.

– Mam deklarację wielu osób, które chcą nadal wesprzeć zbiórkę. Dlatego zbieramy dalej – na kolejny respirator, który w pełni zabezpieczy potrzeby mieszkańców Pogórza i naszego szpitala – tłumaczy burmistrz Magdalena Marszałek na stronie internetowej zbiórki.

Wirus nie wybiera, czy pacjent jest w szpitalu należącym do sieci, czy poza nią. Koronawirus nie patrzy na wiek, status zawodowy i majątkowy. Nikt z nas nie wie, czy nie braknie miejsc na oddziałach zakaźnych w wyznaczonych szpitalach. Nikt z nas nie wie też, czy i kiedy będzie potrzebował tego typu pomocy. Nikt z nas nie ma pewności czy respirator nie będzie jedynym urządzeniem, którego wykorzystanie da szansę przeżycia nam, naszym rodzicom, dziadkom czy dzieciom – czytamy w apelu organizatorów zbiórki.

– Dlatego jestem pewna, że po raz kolejny wspólnie pomożemy i zbierzemy środki na respirator dla Centrum Zdrowia Tuchów. Wierzę w powodzenie akcji. To przecież nasz szpital, nasze zdrowie i nasze życie. Nasza bardzo ważna sprawa – dodaje szefowa samorządu Tuchowa.

dodaj komentarz

Your email address will not be published.