Tarnów-Wola Rzędzińska. Trzeciomajowe uroczystości „online”

4 czytania

W niedzielę, 3 maja, o godz. 11.30 pod Grobem Nieznanego Żołnierza zostanie odegrany hymn państwowy, a następnie zostaną złożone kwiaty. Ze względu na obowiązujące obostrzenia dot. organizacji wydarzeń, w imieniu mieszkańców kwiaty złożą zastępca prezydenta oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie. O godz. 12.00 w Bazylice Katedralnej celebrowana będzie msza św. w intencji Ojczyzny.

Przypominamy, że w trakcie sprawowania liturgii w bazylice może przebywać do 50 osób. Transmisje mszy świętych z tarnowskiej Katedry są dostępne na https://www.youtube.com/channel/UClYT9LbYm0cRktEGGZBxxxA.

Trzeciomajowe uroczystości w dobie pandemii – online

Gmina Tarnów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i dostosowuje się do obecnej sytuacji związanej z obostrzeniami w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, dlatego obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja będzie można śledzić w internecie. Zarówno Msza św. w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej, jak i uroczystości przy położonym tuż obok Pomniku Pamięci w Walce o Wolność oraz Żołnierzy Armii Krajowej, będzie można zobaczyć na stronie internetowej Urzędu Gminy Tarnów i tarnowskiej.tv, która zrealizuje transmisję na żywo. – Dla tych, którzy w tym czasie będą z nami, zaplanowaliśmy konkurs z super nagrodami. Do wygrania trzy rowery – mówi wójt Gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł.

Msza święta w intencji Ojczyzny odbędzie się o godzinie 12.00, tuż po niej uroczystości rocznicowe przy pobliskim pomniku. Zaplanowano odśpiewanie hymnu państwowego oraz składanie wieńców i kwiatów. Wszystko, rzecz jasna, z zachowaniem obowiązujących środków ostrożności.

Wszyscy, którzy skontaktują się z organizatorami w trakcie transmisji na żywo, wezmą udział w losowaniu nagród. Wystarczy wysłać krótkie, trzeciomajowe pozdrowienia. Można to zrobić na trzy sposoby – poprzez sms na numer 881 440 870, za pomocą profilu fb Urzędu Gminy Tarnów lub wysyłając maila na adres kultura@gmina.tarnow.pl.

Losowanie nagród już następnego dnia, 4 maja, o 17.00 na żywo w siedzibie tarnowskiej.tv. Przypominamy, że wezmą w nim udział te osoby, które skontaktują się z nami w trakcie trwania transmisji. A wszyscy zainteresowani przebiegiem uroczystości, którzy w czasie rzeczywistym nie będą mogli oglądać przekazu na żywo, będą go mogli odtworzyć w dowolnym czasie na stronie Urzędu Gminy Tarnów oraz tarnowskiej.tv.

Paradoksalnie, dzięki przekazowi online w uroczystościach za pomocą komputera będzie mogła wziąć udział nieograniczona liczba mieszkańców całej Gminy Tarnów, regionu, kraju oraz mieszkańców rozsianych po świecie, także tych, których wirus zatrzymał za granicą – podsumowuje poseł Anna Pieczarka.

Przypomnijmy, Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja (1791), ustanowione w 1919 roku, a potem ponownie w 1990. To druga po korsykańskiej konstytucja w nowożytnej Europie, na świecie trzecia po amerykańskiej. Konstytucja została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788 roku.

Fot. ilustracyjne Artur Gawle

dodaj komentarz

Your email address will not be published.