Tarnów: wiceprezydent miasta zakażony koronawirusem [aktualizacja]

3 czytania

Jak się dziś dowiedzieliśmy w Tarnowie mamy kolejny przypadek zakażenia Covid-19. Tym razem chodzi o jednego z wiceprezydentów miasta. Pierwsze badanie na obecność wirusa wyszło pozytywnie. Planowane są kolejne testy.

Chodzi o wiceprezydenta Tadeusza Kwiatkowskiego, który o wyniku pierwszego tekstu dowiedział się podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie. Na szczęście obrady Rady prowadzone są zdalnie, więc wiceprezydent nie miał kontaktu z radnymi.

Miał natomiast kontakt z pracownikami Urzędu Miasta. Niektórych pracowników Urzędu Miejskiego czeka kwarantanna i praca zdalna.

Nie udało się nam do tej pory skontaktować z wiceprezydentem Kwiatkowskim. Jak się dowiedzieliśmy komunikat w tej sprawie sprawie przygotowują służby prasowe Urzędu Miasta.

Komunikat UM Tarnowa

Zastępca prezydenta Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski ma pozytywny wynik badania na Covid-19. W Urzędzie Miasta Tarnowa wdrożone zostały wszystkie obowiązkowe procedury wynikające z przepisów o stanie epidemii. Urząd funkcjonuje normalnie.

Tadeusz Kwiatkowski poddał się testom na Covid-19 prywatnie, nie mając żadnych objawów. Wyniki testu otrzymał w czwartek 30 lipca i okazały się pozytywne. W Urzędzie Miasta Tarnowa, we współpracy z tarnowskim sanepidem, natychmiast zostały wdrożone wszystkie obowiązujące procedury epidemiologiczne: stworzona została lista osób, z którymi zastępca prezydenta miał kontakt w ciągu ostatnich dni (przebywanie w bliskiej odległości przez minimum 15 minut) i te osoby zostaną poddane kwarantannie, od czworga z nich (zastępczyni prezydenta Dorota Krakowska, skarbnik Sławomir Kolasiński i dwie pracownice sekretariatu) pobrane zostaną wymazy do testów.

Zastępca prezydenta nie ma żadnych objawów i przebywa na zwolnieniu lekarskim. Zastępca prezydenta D. Krakowska i skarbnik miasta S. Kolasiński do czasu otrzymania wyników testów będą pracowali zdalnie.

Prezydent Roman Ciepiela był przez ostatnie dni poza urzędem, przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z T. Kwiatkowskim. Prezydent wraca do pracy w poniedziałek 3 sierpnia i przejmuje wszystkie swoje obowiązki. Urząd funkcjonuje normalnie.

dodaj komentarz

Your email address will not be published.