Tarnów: Tomasz Olszówka zrezygnował z mandatu radnego

3 czytania

Tomasz Olszówka, lider Stowarzyszenia Nasze Miasto Tarnów, złożył rezygnację z mandatu radnego. „Nie znam przyczyn tej decyzji” – mówi Piotr Górnikiewicz. W klubie radnych NMT zapowiadają się zmiany.

Przewodniczący Olszówka faktycznie kilka dni temu poinformował członków Stowarzyszenia Nasze Miasto Tarnów o zamiarze złożenia mandatu. Moim zdaniem spora to strata dla miasta, które traci wartościowego radnego z otwartą głową i wieloma fajnymi pomysłami, traci radnego, którego charyzma i sposób bycia dodawał tej radzie sporego kolorytu – mówi Piotr Górnikiewicz. – Nie znam przyczyn tej decyzji, osobiście uważam, że przewodniczącemu Olszówce ciężko było funkcjonować w tej przestrzeni w ostatnim czasie, ponieważ miasto niestety funkcjonuje na zupełnie innych zasadach niż firma, nad czym i ja niejednokrotnie ubolewam. To co w biznesie nie stanowi problemu w przestrzeni miejskiej niejednokrotnie jest nie do zrealizowania. Być może właśnie to przyczyniło się do tej decyzji.

Tomasz Olszówka zadeklarował,  dalej będzie wspierał Klub i Stowarzyszenie NMT, z którego się wywodzi. W Radzie Miasta Zastąpi go Tomasz Żmuda.

Ja informuje Piotr Górnikiewicz na najbliższym spotkaniu Klubu NMT wybrany zostanie nowy przewodniczący.

Oświadczenie Tomasza Olszówki:

Z dniem 4 czerwca 2020 r. rezygnuję z mandatu radnego. Dziękuję wszystkim Koleżankom i Kolegom z rady, urzędu, instytucji miejskich, rad osiedli i mediów za półtora roku intensywnej współpracy. Przede wszystkim kieruję podziękowania do mieszkańców Tarnowa – tych znajomych i tych nieznajomych – za wszystkie inspiracje, pomysły oraz wyrazy sympatii, którą nieustannie odczuwam i odwzajemniam. Dziękuję ponadto za głosy krytyczne i konstruktywną recenzję moich dokonań. Wypełniając zaszczytną funkcję radnego kierowałem się w działaniu swoimi ideami oraz treścią roty ślubowania, którą złożyłem obejmując mandat. Chcę jasno podkreślić: nie rezygnuję z walki o lepszy Tarnów, zmieniam jedynie formułę. Ta dotychczasowa okazała się dla mnie – zwłaszcza w ostatnim okresie – gorsetem zbyt ciasnym, w którym nie czułem się wystarczająco swobodnie. Będę działać nadal, ale już jako wolny od polityki człowiek.

***

Przypomnijmy, że Tomasz Olszówka w ostatnich wyborach uzyskał trzeci wynik w walce o fotel prezydenta miasta. W mieście znany jest zwłaszcza z działań proekologicznych.

Domagał się wprowadzenia uchwały antysmogowej, zakazującej m.in. używania węgla w piecach. Jest też przeciwnikiem  „zalewania” Tarnowa betonem.

Fot. Artur Gawle

 

dodaj komentarz

Your email address will not be published.