Tarnów: pożar w bloku na ul. Spadzistej. To było podpalenie!

2 czytania

Wczoraj po godzinie 19.00 mieszkaniec bloku przy ul. Spadzistej powiadomił służby ratunkowe o pożarze budynku. Wydobywający się z niewielkiego pomieszczenia między parterem, a pierwszym piętrem gęsty dym, skutecznie uniemożliwił mieszkańcom budynku wyjście na zewnątrz.

Na miejscu pojawiły się służby straży pożarnej, policji, pogotowia ratunkowego, gazowego, elektrycznego oraz obsługi windy. Po zabezpieczeniu budynku przez służby elektryczne i gazowe strażacy rozpoczęli gaszenie składzika. W tym samym czasie, ze względu na duże zadymienie konieczna była ewakuacja 22 osób mieszkańców, wśród których znalazło się troje dzieci. Podczas trwania działań ratowniczych, pomocy medycznej wymagał 71-letni mieszkaniec bloku, na szczęście nie było konieczności jego hospitalizacji.

Po oddymieniu mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Niespełna dwie godziny od zgłoszenia, na miejsce pożaru mogli wejść policyjni śledczy aby ocenić skutki oraz poznać przyczynę powstania ognia. Biegły z zakresu pożarnictwa, określił wstępną przyczynę pożaru jako podpalenie. Teraz policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia osoby odpowiedzialnej za zaprószenie ognia, zniszczenie mienia i narażenie mieszkańców na niebezpieczeństwo.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

Źródło: materiały policji

dodaj komentarz

Your email address will not be published.