Tarnów: podwyżki za wynajem obiektów TOSiR-u nie do przyjęcia. Zmiana cennika od września

2 czytania
Na razie nie będzie podwyżek cen za korzystanie z obiektów Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po interwencji Komisji Sportu Rady Miejskiej w Tarnowie prezydent odroczył zmianę cennika do września. Wcześniej odbędą się jeszcze konsultacje z klubami, które z tych obiektów korzystają na co dzień.
 
– Źle się stało, że w sprawie podwyżek nie odbyły się żadne konsultacje z klubami. Środowisko sportowe miasta nie kryje oburzenia bo niespełna rok temu TOSiR już przecież podniósł ceny najmu. Jako Komisja Sportu zaprosiliśmy wynajmujących te obiekty na 7 lipca by jeszcze raz przyjrzeć się nowemu cennikowi – mówi przewodniczący Komisji Sportu Piotr Górnikiewicz.
 
Zdaniem przewodniczącego część podwyżek jest uzasadniona choćby z racji droższej energii elektrycznej, ale z innymi trudno się zgodzić.
 
Myślę tu przede wszystkim o opłatach za użytkowanie boiska przy ul. Wojska Polskiego czy stadion sportowego im. Trenera Emila Wzorka przy ul. Piłsudskiego. Z tych obiektów korzystają najmłodsi sportowcy i jako Komisja jesteśmy przeciwni tak radykalnym podwyżkom – mówi Piotr Górnikiewicz.
 
Przewodniczący Komisji Sportu ma nadzieję, że argumenty klubów sportowych przekonają prezydenta Romana Ciepielę do korekty nowego cennika TOSiR-u.
 
Fot. ilustracyjne Artur Gawle
 

dodaj komentarz

Your email address will not be published.