Tarnów: „Mayday” w teatrze (premiera)

2 czytania

Premiera najnowszej produkcji – „Mayday”, tegoroczne premiery oraz dobrze znane i lubiane tytuły to propozycje tarnowskiego teatru na rozpoczęcie nowego 67. sezonu artystycznego.

Początkiem września na widzów czeka komediowy hit wszech czasów czyli „Mayday” Raya Cooneya. W tarnowskim teatrze ten tytuł był wystawiany 25 lat temu, w 1995 r. w reżyserii Wojciecha Pokory i cieszył się ogromnym powodzeniem.

Najnowszy spektakl reżyseruje Tadeusz Łomnicki, twórca między innymi „Aktu równoległego” nagrodzonego Grand Prix na ubiegłorocznym Festiwalu Komedii Talia. Teatr zaprasza na pokazy przedpremierowe: 5, 6, 10 i 11 września oraz na premierę 12 września.

W pierwszej połowie miesiąca odbędą się ostatnie koncerty w ramach projektu „Muzyka na dachu”. 5 i 6 września niezapomniane utwory Edwarda Stachury zaśpiewają aktorzy teatru: Kinga Piąty, Ewa Sąsiadek, Ireneusz Pastuszak i Tomasz Wiśniewski.

W koncercie finałowym pt. „Tyle słońca w całym mieście”, który odbędzie się 11 września, swoje wokalne możliwości zaprezentuje SOLski Chór. Słuchacze będą mieli okazję wysłuchać koncertu złożonego z utworów inspirowanych słońcem, światłem czy radością. W programie znajdą się m.in. utwory znane z repertuarów Eleni, Anny Jantar, musicalu „Skrzypek na dachu”, w aranżacjach na chór czy też klasyczne kompozycje Stanisława Moniuszki. Kierownictwo i przygotowanie chóru spocznie na Hannie Podkościelnej – Cyz a akompaniował będzie Piotr Niedojadło. Koncert odbędzie się wśród kwiatów na zielonym dachu teatru.

Źródło: tarnowski tetar

Fot. Artur Gawle

[ngg src=”galleries” ids=”55″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”44″ number_of_columns=”2″]

dodaj komentarz

Your email address will not be published.