Tarnów: 66 osób związanych z Chłopięcym Chórem Katedralnym Pueri Cantores Tarnovienses zostało objętych 10-dniową kwarantanną

1 min czytania

Jak co roku w Gródku nad Dunajcem w ostatnim tygodniu sierpnia odbyły się Wakacyjne Warsztaty Muzyczne dla kandydatów i członków Chłopięcego Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses. Po powrocie z Gródka jeden z członków chóru poczuł się źle, badania potwierdziły zakażenie COVID-19 – informuje portal tarnow.naszemiasto.pl.

W związku z tym 66 osób związanych z Chłopięcym Chórem Katedralnym Pueri Cantores Tarnovienses zostało objętych 10-dniową kwarantanną.

– Warsztaty zostały zorganizowane po konsultacjach z sanepidem i z zachowaniem wszelkich obostrzeń. Chłopcy nosili maseczki, przed wejściem do pomieszczeń wspólnych były dezynfekatory, z których każdy z chłopców musiał korzystać. Próby wspólne całego zespołu były odwołane. Odbywały się tylko próby głosowe z zachowaniem odległości, a w kaplicy chłopcy nie wykonywali żadnych śpiewów i obowiązkowo także nosili maseczki. Dodatkowo każdy z chłopców miał mierzoną gorączkę rano i wieczorem – informuje w specjalnym oświadczeniu ks. Grzegorz Piekarz, dyrygent chóru.

Więcej na portalu.

Fot. ilustracyjne z archiwum

dodaj komentarz

Your email address will not be published.