Tarnów: 5 osób zakażonych. W Małopolsce 142 nowe przypadki Covid 19

1 min czytania

Z dnia na dzień przybywa osób zakażonych koronawirusem w Małopolsce. W dzisiejszym (25 lipca) komunikacie Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny informuje o 142 nowych przypadkach zachorowań na terenie Małopolski.

Zachodzi obawa, że zakażonych będzie wkrótce dużo więcej osób. Choruje m.in. jedna z pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy, gdzie przebywa i pracuje 130 osób. Władze powiatu – obawiając się skali zachorowań jakie miały miejsce niedawno w Domu Pomocy w Grobli – zleciły badania wszystkich pracowników i pensjonariuszy. DPS jest praktycznie zamknięty. Nie ma odwiedzin.

Odwiedzin nie ma także w pozostałych placówkach nadzorowanych przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

W samym Tarnowie mamy także nowe przypadki zachorowań. „Obecnie 5 osób zamieszkałych w Tarnowie przechodzi Covid 19. Życzymy im powrotu do zdrowia, osoby kontaktujące się z nimi objęte są kwarantanną, a my wszyscy bądźmy ostrożni. Dystans społeczny to zasada, która powinna zamienić się w obowiązkowy styl życia na czas epidemii” – informuje na swoim profilu FB prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Fot. ilustracyjne pixabay.com

dodaj komentarz

Your email address will not be published.