Ponad 3-godzinne utrudnienia na tarnowskim odcinku autostrady. Za szybkie Porsche…

1 min czytania

Jak informuje tarnowska policja wczoraj (6.05) po godzinie dziewiątej rano, na mokrej jezdni autostradowej nitki w kierunku Rzeszowa, doszło do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów.

Kierowca dostawczego Iveco dojeżdżając do węzła Brzesko zauważył, że będzie wyprzedzany przez inny samochód. Niestety na śliskiej drodze kierowca Porsche stracił panowanie nad swoim samochodem i doprowadził do kolizji z ciężarówką. Ta wskutek uderzenia przewróciła się na lewy bok, całkowicie blokując lewy pas jezdni.

Kierowca osobówki kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymał się po prawej stronie na pasie awaryjnym. Przez kilka godzin na 466 km autostrady kierowcy zostali zmuszeni do jazdy wężykiem z uwagi na usytuowanie pojazdów po zderzeniu. Przed godziną trzynastą służby obsługi autostrady oraz policjanci tarnowskiego ruchu drogowego udrożnili oba pasy ruchu. Kierowcy zostali skierowani na konsultacje lekarskie oraz badanie trzeźwości. Obaj byli trzeźwi, a po badaniach wyszli z tej, jak się okazało kolizji, bez szwanku.

Sprawca został ukarany grzywną w postaci mandatu, a jego konto powiększyło się o kolejne punkty karne.

Źródło: materiały policji

dodaj komentarz

Your email address will not be published.