Nadajesz paczkę z Polski do Anglii? Uważaj na wagę paczek!

6 czytania

Odpowiednie przygotowanie się do wysłania paczki do Anglii jest bardzo ważne. Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo zawartości przesyłki. Wymiary wysyłanych pudełek są ściśle określone przez przewoźników. Co ważne, w przypadku przekroczenia podanych parametrów firma kurierska może zażądać od klienta dopłaty, a nawet odmówić wykonania usługi. O czym więc warto pamiętać podczas pakowania paczki do Anglii?

Koszt paczki do Anglii może różnić się w zależności od jej gabarytów. Wielkość przesyłek jasno określają wytyczne przewoźników. Niespełnienie tych warunków wiąże się z naliczeniem dodatkowych opłat. Warto zadbać o to, żeby paczka spełniała te wymogi, a informacje podane w formularzu były zgodne ze stanem faktycznym.

Dobrze spakuj paczkę z Polski do Anglii

Uzupełnianie formularza do zamówienia wysyłki do Anglii warto rozpocząć po spakowaniu paczki. Prawidłowe przygotowanie przesyłki powinno przebiegać następująco.

  1. Zabezpiecz zawartość pudełka przed swobodnym poruszaniem się. Jeśli w kartonie jest wolna przestrzeń, uzupełnij ją np. gazetą lub styropianem.

  2. Zaklej paczkę taśmą, żeby zapobiec jej otworzeniu.

  3. Owiń przesyłkę folią stretch – to ochroni zawartość przed wilgocią.

  4. Taśmą zabezpiecz wszystkie krawędzie pudełka, ponieważ to one są najbardziej narażone na uszkodzenia.

Tak przygotowana paczka jest gotowa do wysłania. – Dodatkowe warstwy (np. stretch) wpływają na wielkość i wagę przesyłki. Dopiero po dokładnym zapakowaniu produktów należy wykonać pomiar pudełka – tłumaczy specjalista z serwisu Euro Paka, w którym można zamówić przesyłki kurierskie do Anglii. Najlepiej jest to zrobić za pomocą miary zwijanej. Metalowy zaczep ułatwi precyzyjne sprawdzenie długości, szerokości i głębokości.

Waga paczki do Wielkiej Brytanii ma znaczenie

Same wymiary to nie wszystko. Paczkę trzeba zważyć. To bardzo ważne, dlatego że według przepisów BHP kurierzy nie mogą samodzielnie dźwigać ciężkich przesyłek. Jeśli waga pudełka będzie przekraczać dopuszczalne normy, po paczkę muszą przyjechać dwie osoby. To wymaga większej organizacji pracy kurierów.

Przed złożeniem zamówienia umieść więc przesyłkę na wadze. Zwykła, domowa w zupełności wystarczy. Postaraj się, żeby pomiar był wykonany prawidłowo – waga musi stać na równej powierzchni, a przed ważeniem paczki urządzenie powinno zostać wyzerowane.

Wytyczne odnośnie do przesyłek kurierskich do Anglii

Przewoźnicy w trosce o dobro klientów oraz swoich pracowników wprowadzili dokładne wytyczne odnośnie do maksymalnych wymiarów paczek. Każda firma kurierska ma swoje zasady. Warto się z nimi dokładnie zapoznać. Wszystkie potrzebne informacje na temat wysyłki do Anglii znajdziesz m.in. na stronie pośrednika.

Aby uniknąć skrupulatnego przeszukiwania regulaminów przewoźników, można skorzystać z kalkulatora zamieszczonego na stronie serwisu. Po wpisaniu parametrów technicznych paczki wyświetli się strona z dostępnymi opcjami. System odrzuci oferty przewoźników, u których Twoja paczka nie spełnia wymagań.

Kara za fałszywe parametry przesyłek

Zdarza się, że zleceniodawca podaje przybliżoną wartość wagową paczki lub specjalnie ją zaniża, aby zaoszczędzić pieniądze. Takie zabiegi są niezgodne z prawem. Jeśli w sortowni okaże się, że paczka z Polski do Anglii nie spełnia podanych wytycznych, przewoźnik ma prawo nałożyć na klienta karę pieniężną. Jeśli należność nie zostanie opłacona w terminie, sprawa może mieć finał nawet w sądzie.

Firma kurierska ma prawo odmówić wykonania transportu i zwrócić paczkę do nadawcy. Może tak się zdarzyć, jeśli:

  • paczka ma nieregularny kształt,

  • przesyłka składa się z ponad 10 paczek,

  • sposób zapakowania produktów uniemożliwia prawidłową pracę sortowni.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jak zapakować swoją przesyłkę, skontaktuj się z ekspertem z firmy kurierskiej albo z pośrednikiem. Dzięki temu uzyskasz rzetelne informacje.

dodaj komentarz

Your email address will not be published.