Diecezja tarnowska: koronawirus u jednej uczestniczki pielgrzymki. Nie brała udziału w uroczystościach w Częstochowie

1 min czytania

Dziś pojawiła się w mediach informacja, że ponad 170 osób biorących udział w sztafetowej Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej do Częstochowy będzie musiało przejść kwarantannę w związku z pozytywnym wynikiem testu u jednej z uczestniczek. Dyrektor Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, ks. Zbigniew Szostak, prostuje te informacje.

– W jednym z autokarów pielgrzymkowych podróżowała pielęgniarka wraz z dwójką dzieci. Ponieważ poczuła się źle, autokar – ze względów bezpieczeństwa –  został zawrócony jeszcze przed Częstochową. Ta grupa pielgrzymkowa podróżowała z Szymbarku, powiat Gorlicki. Pierwszy test wykazał obecność koronawirusa. Czekamy na kolejne testy, ale dla bezpieczeństwa ludzi podróżujących tym autokarem sanepid zarządził kwarantannę 45 osób. Dzieci tej pani są zdrowe. Nic nie wiem o kolejnych zakażeniach – informuje ks.  Zbigniew Szostak.

Powiat tarnowski: zarząd bez koronawirusa

W związku z pozytywnym testem na koronawirusa u starosty Romana Łucarza pozostali członkowie Zarządu Powiatu: wicestarosta Jacek Hudyma i etatowy członek zarządu Tomasz Stelamch, poddali się badaniom. Są zdrowi. W czwartek wracają do pracy w starostwie.

dodaj komentarz

Your email address will not be published.