1 min. czytania

Gmina Skrzyszów: w niedzielę zapraszamy na dożynki do Ładnej

W niedzielę 21 sierpnia w Ładnej odbędą się XXVI Dożynki Gminne. Będzie będzie bardzo muzycznie, wesoło  i smacznie.  

Tegoroczne dożynki rozpoczną się o godz. 15 mszą św. w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Ładnej. Następnie korowód dożynkowy, w którego skład wejdą zaproszeni goście, rolnicy, mieszkańcy oraz sympatycy gminy wraz ze starostami i orkiestrą dętą, uda się na plac obok budynku OSP w Ładnej. W części obrzędowej ośpiewany zostanie wieniec, a starostowie dożynek przekażą na ręce gospodarza gminy bochen chleba upieczony z tegorocznej mąki.

W trakcie dożynek na scenie zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Występ ma na celu przybliżenie polskich tańców regionalnych (m.in. tańce zamojskie, biłgorajskie i lubelskie) i promocję kultury ludowej. Zgromadzoną publiczność rozbawi aktor kabaretowy Grzegorz Halama, który wykreował postać m.in. Pana Józka, hodowcy drobiu z Chociul. W ramach kontynuacji projektu „Skrzyszowski Festiwal Chleba” organizowanego przez Klub Kobiet Kreatywnych „Gracja” odbędą się mobilne warsztaty chleba. Oprócz degustacji każdy chętny będzie mógł upiec chleb i zabrać go ze sobą do domu.

Wśród licznych atrakcji znajdą się dmuchawce, animacje dla dzieci, stoiska lokalnych kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń oraz gastronomia. Dla wszystkich zostanie przygotowany poczęstunek bigosem.

Dożynki zakończą się zabawą taneczną. Do tańca porwie zespół Granda Squad. 

Poprzedni wpis

Super Trio na scenie Amfiq [ZDJĘCIA]

Następny wpis

Weekendowy rozkład jazdy w Tarnowie i okolicy. Wielkie gwiazdy w regionie

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend