czwartek, 28 sie 2025
  • Zachowane
  • Historia
Tarnów wiadomości
  • Materiały Partnerów
  • Ogłoszenia nieruchomości
  • Nowe Mosty/UA
  • Grupa KNC
  • 🔥
  • Tarnów
  • IKC.PL
  • Powiat tarnowski
  • A to ciekawe
  • Tarnowski Magazyn IKC
Zmiana rozmiaru czcionkiAa
Tarnów wiadomościTarnów wiadomości
  • ikc.pl
  • Tarnów
  • Powiat Tarnowski
  • A to ciekawe
  • Tarnowski magazyn IKC
  • Kraków
  • Małopolska
Search
  • ikc.pl
  • Tarnów
  • Powiat Tarnowski
  • A to ciekawe
  • Tarnowski magazyn IKC
  • Kraków
  • Małopolska
Masz już konto? Zaloguj się
Obserwuj nas
© 2025 – IKC sp. z o.o. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zdjęć i tekstów oraz innej zawartości portalu. W przypadku zainteresowania zakupem licencji prosimy o kontakt z redakcją (redakcja@ikc.pl)
Tarnów wiadomości > Blog > Tarnów informacje > Ernest Koza kontuzjowany. Unia osłabiona przed meczem w Rawiczu [AWIZOWANE]
Tarnów informacje

Ernest Koza kontuzjowany. Unia osłabiona przed meczem w Rawiczu [AWIZOWANE]

Karol Garncarz
Ostatnia aktualizacja: 4 maja, 2023 2:57 pm
Karol Garncarz
Udział
SHARE

Tarnów wiadomości. Początek sezonu zdecydowanie nie idzie po myśli tarnowskich żużlowców. Mimo ostatniego zwycięstwa w domowym starciu z Enea Polonią Piła tym razem kontuzji doznał kolejny zawodników Grupy Azoty Unii Tarnów.

Podczas pierwszego inauguracyjnego zwycięstwa z pilską drużyną w składzie Unii zabrakło Maticia Ivacicia, który doznał urazu barku podczas zawodów w Terenzano. Bez szybkiego Słoweńca w składzie żużlowcy Stanisława Burzy wysoko wygrali na domowym owalu 59:31. W najbliższy weekend zadanie będzie jednak dużo bardziej wymagające. „Jaskółki” zmierzą się w wyjazdowym meczu z Metalika Recykling Kolejarzem Rawicz. Rywale mają na swoim koncie dwa zwycięstw w trzech meczach i zajmują trzecią pozycję w rozgrywkach II Ligi żużlowej. Rywale są szczególnie mocni na swoim torze o czym przekonała się ekipa Texom Stali Rzeszów, która uległa w Rawiczu 44:46. Zadanie więc nie będzie łatwe.

- reklama -
Ad imageAd image

Dodatkowo do tego spotkania Rene Bach i spółka przystąpią osłabieni. Na ostatnim treningu upadek zaliczył Ernest Koza, który w ostatnim meczu z Piłą zrehabilitował się za słaby występ w Derbach Południa. Wychowanek Unii Tarnów doznał kontuzji barku i nie będzie w stanie rywalizować na torze w najbliższym czasie.

„Pechowo zakończył się środowy trening na torze w Łodzi dla Ernesta Kozy. Zawodnik Grupy Azoty Unii Tarnów zanotował upadek w którym wybił bark. Na ten moment nie wiadomo ile potrwa przerwa w startach wychowanka Jaskółek. Ernestowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Zarząd klubu prowadzi w tej chwili zaawansowane rozmowy z nowym zawodnikiem, który ma wzmocnić drużynę” – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

- Reklama -
Ad image

Do drużyny wróci natomiast Matić Ivacić. Trener Stanisław Burza podał składy awizowane na to starcie i to właśnie od Słoweńca rozpoczyna się lista żużlowców z Tarnowa, którzy już w niedzielę 7 maja wyjadą na tor w Rawiczu by tam mierzyć się z Metalika Recykling Kolejarzem Rawicz.

Początek meczu o godzinie 16:00.

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz:
9.
10. Ryan Douglas
11. Jye Etheridge
12. Tomasz Orwat
13. Damian Dróżdż
14. Franciszek Majewski
15. Drew Kemp
16.

Grupa Azoty Unia Tarnów:
1. Matic Ivačič
2.
3. Oskar Bober
4. Piotr Pióro
5. René Bach
6. Daniel Klíma
7. Mateusz Gzyl
8.

fot. Artur Gawle

Znamy skład Jaskółek na mecz w Rawiczu!👊🏻💪🏻

👉🏻 https://t.co/kpytokdvCJ pic.twitter.com/tKj0OYDLD7

— Unia Tarnów ŻSSA (@UniaTarnowZSSA) May 4, 2023
ZAZNACZONE: Ernest Koza, grupa azoty unia tarnów, ikc, kontuzja, tarnowski żużel, Unia Tarnów ŻSSA
Udostępnij ten artykuł
Facebook Twitter Email Copy Link
Poprzedni artykuł Święto Narodowe Trzeciego Maja w deszczowej aurze [zdjęcia]
Następny artykuł Happening dla maturzystów [zdjęcia]

To jeszcze przeczytaj

Tarnów informacje

Historia: 28 sierpnia 1939 r. na tarnowskim dworcu wybuchła bomba. W zamachu zginęło 20 osób

Przez Tarnów wiadomości
Tarnów informacje

Tarnów. Pożar hurtowni zniczy opanowany; trwa dogaszanie

Przez Tarnów wiadomości
Tarnów informacje

Żużel: nowy prezes w Unii Tarnów

Przez Tarnów wiadomości
Tarnów informacje

Historyczny sukces naukowca z Akademii Tarnowskiej

Przez Tarnów wiadomości
Poprzedni Następny
Tarnów wiadomości
Facebook Youtube Instagram

Tarnow.ikc.pl to tarnowski dodatek Ilustrowanego Kuriera codziennego. IKC to nowoczesne medium pełne znakomitej jakości zdjęć i tekstów. Znajdziecie u nas także bieżące informacje nie tylko z Tarnowa, ale i całego regionu tarnowskiego.

Z dnia na dzień liczba naszych czytelników rośnie, czyniąc portal doskonałym miejscem ludzi, którym leży na sercu dobro miasta i regionu.

© 2024 – IKC sp. z o.o.
Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zdjęć i tekstów oraz innej zawartości portalu. W przypadku zainteresowania zakupem licencji prosimy o kontakt z redakcją (redakcja@ikc.pl)

Wydawca: KNC GROUP na licencji IKC sp. z o.o.
Redakcja w Tarnowie: 33-100 Tarnów, ul. Krakowska 7

tel.: 600-015-060; e-mail: redakcja@ikc.pl; tarnow.ikc.pl.

Polityka prywatności

Welcome Back!

Sign in to your account

Zgubiłeś hasło?