sobota, 31 maj 2025
  • Zachowane
  • Historia
Tarnów wiadomości
  • Materiały Partnerów
  • Ogłoszenia nieruchomości
  • Nowe Mosty/UA
  • Grupa KNC
  • 🔥
  • Tarnów
  • IKC.PL
  • Powiat tarnowski
  • A to ciekawe
  • Tarnowski Magazyn IKC
Zmiana rozmiaru czcionkiAa
Tarnów wiadomościTarnów wiadomości
  • ikc.pl
  • Tarnów
  • Powiat Tarnowski
  • A to ciekawe
  • Tarnowski magazyn IKC
  • Kraków
  • Małopolska
Search
  • ikc.pl
  • Tarnów
  • Powiat Tarnowski
  • A to ciekawe
  • Tarnowski magazyn IKC
  • Kraków
  • Małopolska
Masz już konto? Zaloguj się
Obserwuj nas
© 2024 – IKC sp. z o.o. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zdjęć i tekstów oraz innej zawartości portalu. W przypadku zainteresowania zakupem licencji prosimy o kontakt z redakcją (redakcja@ikc.pl)
Tarnów wiadomości > Blog > A to ciekawe > Dwukrotnie nominowana do Paszportów „Polityki” – spotkanie autorskie z Zośką Papużanką
A to ciekaweTarnów informacje

Dwukrotnie nominowana do Paszportów „Polityki” – spotkanie autorskie z Zośką Papużanką

Tarnów wiadomości
Ostatnia aktualizacja: 29 maja, 2025 10:57 am
Tarnów wiadomości
Udział
SHARE

30 maja o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliusza Słowackiego a dokładniej w Czytelni Czasopism na ul. Krakowskiej 4 odbędzie się spotkanie autorskie z Zośką Papużanką
Urodzoną w 1978 roku i mieszkającą w Krakowie autorką powieści Szopka, On oraz zbioru opowiadań Świat dla ciebie zrobiłem. Autorka była nominowana do Nagrody Literackiej Nike oraz dwukrotnie do Paszportów „Polityki”.

Spis treści
Zadebiutowała właśnie tą opowieściąTarnów gości autorkę Szopki
- reklama -
Ad imageAd image

Zadebiutowała właśnie tą opowieścią

To właśnie jej debiutancka opowieść Szopka z 2012 roku przyniosła jej nominacje zarówno do Nagrody Literackiej Nike, jak i do Paszportów „Polityki”. Również jej powieść On została doceniona — nominowano ją do Paszportów „Polityki”, do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia oraz wyróżniono tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca.

- Reklama -
Ad imageAd image

Swoje opowiadania publikowała m.in. w Tygodniku Powszechnym, Radarze, Piśmie i Czasie Literatury, a tłumaczenia jej tekstów ukazały się w New Eastern Europe. Kilka lat temu współpracowała z Teatrem Parawan oraz Teatrem Figur Kraków. Na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie obroniła pracę doktorską poświęconą recepcji sztuk teatralnych Federica Garcíi Lorki na scenach polskich. Obecnie uczy języka polskiego, a w 2019 roku była stypendystką Instytutu Genshagen.

Tarnów gości autorkę Szopki

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Zośką Papużanką, jedną z najciekawszych współczesnych polskich autorek. Pisarka z chęcią odpowie na pytania uczestników. Jej teksty poruszają wielu czytelników i zdobywają uznanie nie tylko publiczności, ale także krytyków literackich. Spotkanie będzie znakomitą okazją do rozmowy o literaturze, inspiracjach i procesie twórczym.

ZAZNACZONE: 30 maja, biblioteka miejska, ikc, literatura, Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego, tarnów, Zośka Papużanka
Udostępnij ten artykuł
Facebook Twitter Email Copy Link
Poprzedni artykuł Spotkanie z Bogusławem Lindą
Następny artykuł Szkoła im. Jana Szczepanika świętuje 100 lat – uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień [zdjęcia]
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To jeszcze przeczytaj

Tarnów informacje

Zabytkowe pojazdy w sercu Tarnowa – Konkurs Elegancji przyciągnął pasjonatów [zdjęcia]

Przez Artur Gawle
Tarnów informacje

Tarnowska Kantoria pełna radości – Dzień Dziecka trwa! [zdjęcia]

Przez Artur Gawle
Tarnów informacje

Tarnów gospodarzem mistrzostw para lekkoatletycznych! [zdjęcia]

Przez Artur Gawle
A to ciekaweTarnów informacje

Park Piaskówka w Tarnowie – miejsce odpoczynku i zabawy

Przez Tarnów wiadomości
Poprzedni Następny
Tarnów wiadomości
Facebook Youtube Instagram

Tarnow.ikc.pl to tarnowski dodatek Ilustrowanego Kuriera codziennego. IKC to nowoczesne medium pełne znakomitej jakości zdjęć i tekstów. Znajdziecie u nas także bieżące informacje nie tylko z Tarnowa, ale i całego regionu tarnowskiego.

Z dnia na dzień liczba naszych czytelników rośnie, czyniąc portal doskonałym miejscem ludzi, którym leży na sercu dobro miasta i regionu.

© 2024 – IKC sp. z o.o.
Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zdjęć i tekstów oraz innej zawartości portalu. W przypadku zainteresowania zakupem licencji prosimy o kontakt z redakcją (redakcja@ikc.pl)

Wydawca: KNC GROUP na licencji IKC sp. z o.o.
Redakcja w Tarnowie: 33-100 Tarnów, ul. Krakowska 7

tel.: 600-015-060; e-mail: redakcja@ikc.pl; tarnow.ikc.pl.

Polityka prywatności

Welcome Back!

Sign in to your account

Zgubiłeś hasło?