Tarnów wiadomości. Zdecydowanie wolimy informować o jubileuszach, uroczystych Galach i o instytucjach, które zostawiają w Tarnowie coś po sobie. Centrum Sztuki Mościce zdecydowanie nie pozwala o sobie zapomnieć. Tak już od 50 lat!
Dom Kultury, który powstał 50 lat temu to pomysł Zakładów Azotowych, które chciały by oprócz sportu, z którego słynęły Mościce, pojawiła się tu również kultura. Ta decyzja zapoczątkowała nową formę i styl w kulturze miasta Tarnowa. Przez te lata Centrum Sztuki Mościce gościły w swoich progach wybitnych artystów, prezentowało najnowsze projekcje filmowe i organizowało masę wydarzeń.
– Przez te pięćdziesiąt lat tysiące ludzi pozostawiło w tym obiekcie cząstkę siebie. Pozostawiło w tym środowisku swój znak obecności. Odbyło się tutaj wiele wydarzeń doniosłych, niezwykłych, ale także takich powszechnych, zwyczajnych. Dzisiaj, po wielu przeobrażeniach, jesteśmy nowoczesną instytucją, która stawia na otwartość, dostępność i współpracę. Chcemy, aby w naszej ofercie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Możemy prężnie się rozwijać w dużej mierze dzięki temu, że województwo małopolskie zapewnia nam stabilne finansowanie i wykazuje zrozumienie dla naszych potrzeb – mówiła dyrektorka CSM Anna Chmura.
Z okazji 50- lecia instytucji w Centrum Sztuki Mościce odbyła się uroczysta Gala.
Z tej okazji instytucja na wniosek Zarządu Województwa Małopolskiego otrzymała od Wicepremiera oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Fot. Centrum Sztuki Mościce