1 min. czytania

Adam Kokoszka szkoli się razem z Piszczkiem, Peszką i Milą. „Ważne jest budowanie relacji” [TYLKO U NAS], [WIDEO]

Tarnów wiadomości. Adam Kokoszka to emerytowany piłkarz, były reprezentant Polski., który karierę piłkarza zakończył w barwach tarnowskiej Unii. Aktualnie mieszka i prężnie działa w Tarnowie gdzie prowadzi m.in. szkółkę piłkarską dla dzieci.

Zawodniczą karierę zakończył w Unii Tarnów, wcześniej grał m.in. dla Wisły Kraków, włoskiego Empoli czy Śląska Wrocław. W narodowej kadrze wystąpił 11 razy zdobywając 2 bramki. Teraz jednak skupia się na trenerskim kursie UEFA. Razem w grupie jest z prawdziwymi tuzami polskiej piłki – Łukaszem Piszczkiem, Sebastianem Milą czy Sławomirem Peszką. Jak mijają przygotowania do roli szkoleniowca? Na te i inne pytania odpowiedział w rozmowie z dziennikarzem IKC Karolem Garncarzem.

– Kiedy w trakcie swojej zawodowej kariery pomyślałeś, że chcesz zostać trenerem?


– Na pewno był to moment gdy współzałożyłem Akademię Forza w Tarnowie. Wiadomo, że trzeba mieć też pewne uprawnienia żeby tym trenerem być. Wcześniej takich kursów nie było, nie było tyle materiałów, więc często się tym dzieciom robiło „ krzywdę”. To jest dobry moment by się czegoś nauczyć i potem tym maluchom przekazywać na początku.

– Skład na tym kursie też macie ciekawy…

– Jest Sławek Peszko, Sebastian Mila, Jakub Wawrzyniak czy Łukasz Piszczek, który jest jeszcze grającym trenerem w III Lidze w Goczałkowicach…

Cała rozmowa z Adamem Kokoszką dostępna jest poniżej.

fot. Artur Gawle

Poprzedni wpis

Spaliła się stajnia, w środku były konie. Nie wszystkie udało się uratować

Następny wpis

Praca w Tarnowie? Poznaj nowe oferty

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend