niedziela, 27 lip 2025
  • Zachowane
  • Historia
Tarnów wiadomości
  • Materiały Partnerów
  • Ogłoszenia nieruchomości
  • Nowe Mosty/UA
  • Grupa KNC
  • 🔥
  • Tarnów
  • IKC.PL
  • Powiat tarnowski
  • A to ciekawe
  • Tarnowski Magazyn IKC
Zmiana rozmiaru czcionkiAa
Tarnów wiadomościTarnów wiadomości
  • ikc.pl
  • Tarnów
  • Powiat Tarnowski
  • A to ciekawe
  • Tarnowski magazyn IKC
  • Kraków
  • Małopolska
Search
  • ikc.pl
  • Tarnów
  • Powiat Tarnowski
  • A to ciekawe
  • Tarnowski magazyn IKC
  • Kraków
  • Małopolska
Masz już konto? Zaloguj się
Obserwuj nas
© 2025 – IKC sp. z o.o. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zdjęć i tekstów oraz innej zawartości portalu. W przypadku zainteresowania zakupem licencji prosimy o kontakt z redakcją (redakcja@ikc.pl)
Tarnów wiadomości > Blog > Tarnów informacje > Duże wsparcie w trudnych czasach. Rekordowa kwesta na na ratowanie zabytków na Starym Cmentarzu w Tarnowie
Tarnów informacje

Duże wsparcie w trudnych czasach. Rekordowa kwesta na na ratowanie zabytków na Starym Cmentarzu w Tarnowie

Karol Garncarz
Ostatnia aktualizacja: 3 listopada, 2022 2:21 pm
Karol Garncarz
Udział
SHARE

Tarnów wiadomości. Mimo szalejących w górę cen w związku z rekordową inflacją, mieszkańcy Tarnowa i regionu tarnowskiego chętnie wsparli tegoroczną zbiórkę na utrzymanie zabytków na Starym Cmentarzu w Tarnowie.

Okres Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas wzmożonej wizytacji na grobach naszych bliskich. Rodziny, przyjaciele odwiedzają bliskie sobie osoby by złożyć kwiaty czy zapalić znicz. Miejsca pochówku są ładnie zadbane, udekorowane, a na cmentarzach jest tłoczno jak w żadnym innym okresie roku.

- reklama -
Ad imageAd image

Wtedy też prowadzona jest zbiórka na utrzymanie zabytków na Starym Cmentarzu w Tarnowie. W tym roku kwesta miała miejsce od niedzieli (30 października) do wtorku (1 listopada). W dzień Wszystkich Świętych zbiórka prowadzona była również na pozostałych 3 cmentarzach komunalnych w Tarnowie – w Mościcach, Klikowej i Krzyżu.

Jak się okazuje, tegoroczna zbiórka była rekordowa!

– Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy wsparli zbiórkę i pomogli w jej organizacji. Wiadomo, że mamy więcej, niż w poprzednim roku. Do tej pory naliczyliśmy ponad 48 tysięcy złotych – mówiła szefowa Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem, Ewa Filipów.

- Reklama -
Ad image

Kwota napewno się zwiększy. W puszkach znajdowało się wiele banknotów o obcym nominale, który trzeba wymienieć. Dodatkowo cały czas można wesprzeć kwestę w formie online w serwisie zrzutka.pl

Podczas tegorocznej zbiórki rozdano 12 tysięcy pocztówek z wizerunkiem tarnowskich zabytków, a w zbiórce pomagało wiele innych osób, m.in. motocykliści z grupy Wataha.
Za środki z ubiegłorocznej kwesty odnowionych zostałom.in. 14 nagrobków.

fot. Artur Gawle

ZAZNACZONE: ikc tarnów, Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie, ratowanie zabytków, rekordowa kwesta, Stary Cmentarz w Tarnowie, wszystkich świętych, zbióka
Udostępnij ten artykuł
Facebook Twitter Email Copy Link
Poprzedni artykuł Matka wiozła dwójkę swoich dzieci. Była w sztok pijana
Następny artykuł Tarnowska Akademia Nauk Stosowanych najchętniej wybieraną uczelnią zawodową w Polsce!

To jeszcze przeczytaj

Tarnów informacje

Żużel: kolejny kryzys w tarnowskim klubie. Czy pieniądze z Województwa Małopolskiego trafią do zawodników?

Przez Tarnów wiadomości
Tarnów informacje

„Urwis” na letnim ekranie w Mościcach [zdjęcia]

Przez Artur Gawle
Tarnów informacje

Zakończenie festiwalu jazzu z paradą i nowym maszkaronem [zdjęcia]

Przez Artur Gawle
Tarnów informacje

„Słonie” przegrały w Krakowie 2:0 z Cracovią

Przez Tarnów wiadomości
Poprzedni Następny
Tarnów wiadomości
Facebook Youtube Instagram

Tarnow.ikc.pl to tarnowski dodatek Ilustrowanego Kuriera codziennego. IKC to nowoczesne medium pełne znakomitej jakości zdjęć i tekstów. Znajdziecie u nas także bieżące informacje nie tylko z Tarnowa, ale i całego regionu tarnowskiego.

Z dnia na dzień liczba naszych czytelników rośnie, czyniąc portal doskonałym miejscem ludzi, którym leży na sercu dobro miasta i regionu.

© 2024 – IKC sp. z o.o.
Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zdjęć i tekstów oraz innej zawartości portalu. W przypadku zainteresowania zakupem licencji prosimy o kontakt z redakcją (redakcja@ikc.pl)

Wydawca: KNC GROUP na licencji IKC sp. z o.o.
Redakcja w Tarnowie: 33-100 Tarnów, ul. Krakowska 7

tel.: 600-015-060; e-mail: redakcja@ikc.pl; tarnow.ikc.pl.

Polityka prywatności

Welcome Back!

Sign in to your account

Zgubiłeś hasło?